Yerel seçimlere doğru

Yerel seçimlere doğru
Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün:- "Bu millet çok partili hayata geçişten bu yana demokrasi mücadelesi veriyor. AK Parti, bu mücadelenin son halkasıdır. Bu birikimi kimsenin sıkıntıya sokmasına izin veremeyiz

Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, "Bu millet çok partili hayata geçişten bu yana demokrasi mücadelesi veriyor. AK Parti, bu mücadelenin son halkasıdır. Bu birikimi de kimsenin sıkıntıya sokmasına izin veremeyiz" dedi.

AK Parti Derince İlçe Teşkilatı'nda partililerle bir araya gelen Ergün, burada yaptığı konuşmada, makamların görev olduğunu ve hak olarak dağıtılmadığını belirterek, "Gün oldu, genel başkan yardımcısı, gün oldu grup başkan vekili, gün oldu bakan olarak çalıştık. Bunlar bir hak değil, görevdir. Bunun görev olduğunu bilerek hareket ediyoruz. Baştan beri böyle hareket ediyoruz" diye konuştu.

Türkiye'de ilk defa bir siyasi partinin "3 dönem" kuralı uyguladığına dikkati çeken Ergün, üç dönemdir milletvekili olduğunu, bu dönemin sonunda kendisinin de bırakacağını söyledi.

Ergün, milletvekili, genel başkan yardımcısı, bakan, belediye başkanı ve il başkanı olmadan da partiye katkı sağlayabilecekleri alanlar olduğunu dile getirerek, "Bunları yapmadan da insanlar siyasete katkı sağlayabilir. Türkiye'de ilk defa AK Parti bunu gösterecek. Bu, her partinin gösterdiği bir şey değil. AK Parti, siyasette yeni bir yaklaşım ortaya koymuş oldu. İktidarımız döneminde birçok ilk yapıldı. Bu uygulama da onlardan biridir" ifadesini kullandı.

Türkiye'nin istikrarına, güvenliğine ve geleceğine tehdit oluşturmaya izin vermeyeceklerini vurgulayan Ergün, şunları kaydetti:

"Türkiye, kolay elde edilmiş değil. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bu milletin siyasi birikimidir. Bin yıldan fazladır bu topraklardayız, yaşıyoruz, mücadele veriyoruz. Bunu kimsenin harcamasına izin veremeyiz. AK Parti de milletimizin demokratik birikimidir. Bu millet çok partili hayata geçişten bu yana demokrasi mücadelesi veriyor. AK Parti, bu mücadelenin son halkasıdır. Bu birikimi de kimsenin sıkıntıya sokmasına izin veremeyiz. Milletimizin demokratik birikimini koruyacağız."

Muhabir: ŞAHİN OKTAY
Yayınlayan: Kemal Kaymak

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com