Yerel seçimlere doğru

Yerel seçimlere doğru
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uğur:

BALIKESİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Edip Uğur, "AK Parti olarak biz belediyecilikten geliyoruz. Bizim ustamız Recep Tayyip Erdoğan" dedi.

Bandırma'da Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasının salonunda, partisinin ilçe teşkilatınca düzenlenen proje ve aday tanıtım toplantısına katılan Uğur, AK Parti'nin belediyecilikten geldiğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 1994'te İstanbul'da belediye başkanlığı yaptığı dönemde yaşananları örnek gösteren Uğur, Balıkesir'de de benzer yönetimin ehil ellerce yapılması gerektiğini kaydetti:

Uğur, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Çöplerin toplanmadığı, suların akmadığı, trafik karmaşası içinde İstanbul, İSKİ yolsuzluklarıyla batmış belediye... O zaman Balıkesir Milletvekili olan Cemal Öztaylan, İSKİ Yolsuzluk Komisyonu Başkanı, o yolsuzlukları ortaya çıkardı. Sular akmıyordu, bidonlarla köşe başlarından su alınıyordu. İşi ehline verirseniz, projeyi uygularsanız, İstanbul yola da köprüye de kavuşur. İşçi ücretleri de ödenir. Trafiği de hallolur. İşte Recep Tayyip Erdoğan. 4 yıl belediye başkanlığı yaptı ve 4 yıl sonunda baktılar ki başarılı, Türkiye'nin de başına geçerse, sorunlarını çözer. Parti kurdu, engellediler, dediler ki 'muhtar bile olamaz' ama seçimlere girmediği halde milletvekili de oldu, Başbakan da oldu. Türkiye'de geminin başına geçti. Bakın, şimdi AK Parti 11 yılını tamamladı.

Bu 11-12 yıl içinde  AK Parti hükümetlerinin yapmış olduğu yatırım miktarı 675 katrilyon (milyar). Bunun içinde ne var? Bölgemizdeki Bandırma'nın hastanesi, Balıkesir-Bandırma yolu, Bursa yolu, Manyas'ın barajı, göletler, üniversiteler var. Balıkesir'e de 675 katrilyondan 10 katrilyon 200 milyar lira yatırım var."

- "Yerel yönetimler ehil ellere verilmeli"

Yatırımlarla cazibe merkezi haline gelen Balıkesir'in iyi yönetilmesi gerektiğini dile getiren Uğur, kentle ilgili projelerini şöyle sıraladı:

"Balıkesir iyi yönetilmez, idare edilmez, yerel yönetimler ehil ellere verilmezse gelen paralar da çarçur olur. Bugün işiniz çıksa, turizm merkezleri Avşa, Marmara Adası 3 saat. Çok uzun zaman. Büyütkşehir Belediyesini kazanırsak, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) gibi Balıkesir Deniz Otobüslerini kuracağız. Mahrumiyet bölgesi cennet Marmara Adası, Avşa Adası, Erdek Paşalimanı, bu deniz otobüsleri, bu adalar arasına vızır vızır dolaşacak. Büyükşehirle beraber imkanlar da arttığı zaman, Bergama-Ayvalık arası 50 kilometre. Ayvalık’a da gelsin demiryolu, bununla birlikte Ayvalık'tan Küçükkuyu'ya kadar hafif raylı sistem yapalım. Yol medeniyet, ulaşım bereket, bölgeye hareket getiriyor.

Düşünüyoruz, şimdi Bursa'dan İstanbul Haliç'e deniz uçağı var. Biz uçakları Bandırma ile Edremit Körfezi, Bandırma-İstanbul, Ayvalık ile İstanbul arasında çalıştıralım. Görüşmeler devam ediyor. Bunlar hayal değil, olacak işler, hareket olursa bereket, iş, aş olur."

Programa AK Parti Balıkesir Milletvekili M. Cemal Öztaylan, Bandırma Belediye Başkan adayı Recep Şekerci ile çok sayıda partili katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com