Yerel seçimlere doğru

Yerel seçimlere doğru
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım: "Bazıları hep hayal görür, bazıları da hayallerini gerçeğe dönüştürür. Birileri çıkıyor diyor ki, 'Biz de düşünüyorduk.' Günaydın. Düşünün, bol bol düşünün. Düşünmekten yapmaya sıra gelmedi bir tür

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, İzmir için açıkladıkları 1414 projeyle ilgili "Biz de düşünüyorduk" açıklamalarına yönelik, "Günaydın. Düşünün, bol bol düşünün. Düşünmekten yapmaya sıra gelmedi bir türlü. 30 Mart'tan sonra düşünmeye fırsatınız çok olacak" dedi.

Menderes ilçesi Tekeli beldesinde vatandaşlarla buluşan Yıldırım, kentin 30 ilçesindeki adaylarının sorun ve sıkıntıları bildiğini, İzmirlilerin kötü yönetim istemediğini belirtti.

İzmir'in kimseyi sırtında taşımak, ayakta tutmak zorunda olmadığını, 29 ilçede 5 yıl önce seçilen yöneticilerin üzerine düşen görevi yerine getirmediğini dile getiren Yıldırım, "Değişen ne oldu? İzmirliler aynı sorunlarla yaşamaya devam etti. İzmirliler'i hayal kırıklığına uğratmaya kimin hakkı var? Herkes 'Artık yeter' diyor. Hep geciken, hep başka bahara bırakılan hizmetleri vermek için geldik. 30 Mart günü İzmir'in de Menderes'in de kaderini değiştireceği tarihtir" diye konuştu.

- "Düşünün, bol bol düşünün"

AK Parti belediyeciliğiyle İzmir'de artık tek arabaların geçtiği yolları, köprüleri konuşmanın zamanının geçeceğini dile getiren Yıldırım, şöyle konuştu:

"Bizimle birlikte altyapı, üstyapı konuşmayacağız. Halen bunları konuşmamız çok ayıp. Biz hazırız, her yönüyle hazırız ve altyapı, üstyapı bizim işimiz. 31 Mart sabahı ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Hiç beklemeden aynı gün hizmete başlıyoruz. İzmir'in her köşesinde aynı anda hizmet yükselmeye başlayacak. Şimdiye kadar yapılmıyorsa bilesiniz ki İzmirliler'in seçtiği yöneticiler yapmıyor, yapamıyor.

Hafta başında açıkladığımız projeler titizlikle hazırlandı. Her bölgenin ihtiyacı masa başında değil, tek tek araştırmalarla, kanaat önderleriyle ve muhtarlarla görüşülerek planlandı. Her şey hayal etmekle başlar. Hayalin yoksa hayatında yoktur. Bazıları hep hayal görür, bazıları da hayallerini gerçeğe dönüştürür. Birileri çıkıyor diyor ki 'Biz de düşünüyorduk.' Günaydın. Düşünün, bol bol düşünün. Düşünmekten yapmaya sıra gelmedi bir türlü. 30 Mart'tan sonra düşünmeye fırsatınız çok olacak. Para derse para, yetki derse yetki verildi. Ama mazeret üstüne mazeret ortaya sürüldü. Güzelim İzmir'i imarsız, temelsiz bina yapımında 2 numaraya çıkarmışlar."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com