Yerel seçimlere doğru

Yerel seçimlere doğru
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım: "O, 'demokrat' dediğiniz, 'başarılı' dediğiniz belediye başkanlarını bir gece yarısı, bir kalemde çizdiniz attınız, aday yapmadınız. Madem bu kadar başarılıydı bu belediye başkanları, neden aday ol

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, CHP'nin İzmir'de "başarılı" dediği kendi belediye başkanlarını dahi aday göstermediğine işaret ederek, "O, 'demokrat' dediğiniz, 'başarılı' dediğiniz belediye başkanlarını bir gece yarısı, bir kalemde çizdiniz attınız, aday yapmadınız. Madem bu kadar başarılıydı bu belediye başkanları, neden aday olmadı. Bunlar tek sesliliği atalarından bilirler, bunlarda demokrasi sözdedir, özde demokrasi yok. Tek adam kararıdır. İşte İzmir'de yaşananlar da budur" dedi. 

Yıldırım, AK Parti Karabağlar Belediye Başkan adayı Necip Kalkan'ın seçim bürosu açılışında yaptığı konuşmada, Karabağlar'ın ve İzmir'in 30 Mart'ta tarih yazmak için gün saydığını ifade etti. 

İzmir'in artık değişim istediğini ve İzmirli'nin "hizmet alamamaktan bıktık usandık" dediğini dile getiren Yıldırım, "İzmir'in 10 yılını heba edenlere, 30 Mart'ta verilecek cevap, İzmir'in değişimidir, aydınlık günlerin kapısının açılışıdır" dedi. 

Yıldırım, 30 Mart seçimlerine 35 gün kala projelerini açıkladıklarını, rakiplerinin bunun karşısında telaşa kapılarak aceleyle kendilerine laf yetiştirmeye, "bunlar hayal" diye eleştirmeye çalıştıklarını belirterek, şöyle şöyle konuştu: 

"Hayal olmadan hayat olmaz. Her şey hayal etmekle başlar. Sultan dedemiz Abdülmecit, 2. Abdülhamit, Marmara'nın altından tüp tünel yapmak için hayal kurdu proje yaptı ama 100 yıl sonra onun torunları Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım hayallerini gerçeğe dönüştürdü. Bizim yaptıklarımıza onların hayalleri bile yetişemez, bu kadar fark var aramızda. Başka ne diyorlar projelerimizle ilgili, 'bu projeleri biz de düşünmüştük'. Günaydın derler günaydın. Geçti Bor'un pazarı sür eşeğini Niğde'ye 10 sene yetmedi mi düşünmek için? İzmir'in 10 senesini çaldınız, yok ettiniz, eller aldı başını gitti. İzmir yerinde bile saymıyor geri gidiyor. Karabağlar'dan soruyorum Necip Kalkan ve Binali Yıldırım ile 30 Mart'tan itibaren İzmir'in, Karabağlar'ın kayıp yıllarını yıldırım hızıyla getirmeye hazır mısınız?" 

Karabağlar'ın, İzmir'in hem nüfus olarak hem de sorunlar açısından en büyük ilçesi konumunda olduğunu ifade eden Yıldırım, Karabağlar'ın ihtiyaçlarını karşılamak ve sorunlarına çözüm üretmek amacıyla "Hayat İzmir" kapsamındaki projelerden örnekler verdi. 

Yıldırım, Karabağlar'da tüm kavşakların yeniden düzenleneceğini, ulaşım sorunun çözümü için Üçyol-Buca-Dokuz Eylül Üniversitesi metrosu ile farklı noktalarda toplam bin 300 araçlık otopark yapılacağını, mobilya ve optik sektörlerinin kalifiye elaman ihtiyacını karşılamak üzere meslek edindirme merkezlerinin kurulacağını kaydetti. 

İbadethane ihtiyacını da gidereceklerini ve hizmet ederken ayrım yapmayacaklarını dile getiren Yıldırım, şöyle konuştu: 

"Camiler de cem ev de Allah'ın zikredildiği her yer bizim için mescittir. Gereğini yapacağız, ayrım yapmayacağız. 'Oy verdiler hizmet var, oy vermediler hizmet yok'  anlayışını kökünden yıkıyoruz. Bunlar ellerinde çeteleyle dolaşıyorlar, 'ne kadar oy vermiş; acelesi yok, sonra bakarız'. Şimdi de sıra Karabağlar'da siz, 'acelesi yok, gidin bakalım' diyeceksiniz. İş bilmeyenler istirahate çekilsin. Yeter artık İzmir'i hizmetsizliğe mahkum ettiğiniz, İzmir sizi sırtında taşımak mecburiyetinde değil."

- "Madem başarılıydılar niye aday göstermediniz" 

Yıldırım, CHP'nin yaklaşık 2 ay önce İstanbul ve Ankara'da fuarlar düzenleyerek, kendisinin yönetiminde bulunduğu yerlerde "Türkiye'nin en demokrat belediyelerini" seçtiğini, ama bu seçtikleri isimleri İzmir'de aday göstermediklerine işaret ederek, şunları kaydetti: 

"O, 'demokrat' dediğiniz, 'başarılı' dediğiniz belediye başkanlarını bir gece yarısı, bir kalemde çizdiniz attınız, aday yapmadınız. Madem bu kadar başarılıydı bu belediye başkanları, neden aday olmadı? Hani nerede halk partisi, hani nerede demokrasi? Bunlar tek sesliliği atalarından bilirler, bunlarda demokrasi sözdedir, özde demokrasi yok. Tek adam kararıdır. İşte İzmir'de yaşananlar da budur. Akşam başka bir isim, sabah başka bir aday karşımıza çıkıyor. Orası olmadı, burası olsun deniliyor. İzmirlilerle, İzmirlilerin iradesiyle alay ediliyor. İzmirli de bunu ibretle izliyor, 30 Mart'ı sabırsızlıkla bekliyor. Bunlara 30 Mart'ta öyle bir karne verilim ki, öyle bir karşılama yapalım ki, bunları uzun bir tatile çıkaralım. Biraz istirahat etsinler, hizmet nasıl yapılırmış görsünler de birşeyler öğrensinler."

İzmir'in bugün sadece nüfus olarak Türkiye'de üçüncü sırada yer aldığını, geri kalan her alanda geriye düştüğünü savunan Yıldırım, "Hayat İzmir" adıyla hazırladıkları yüzyılın şehircilik hareketiyle İzmir'in ekonomisini üçe katlayacaklarını söyledi. 

- "Bunlar da iftira, kaset modasına uydu" 

Binali Yıldırım, rakiplerinin kendileriyle belediyecilikte, hizmette yarışamayacağını bu nedenle de "eğer iş başına gelirlerse belediye şirketlerinde çalışanların çıkarılacağı, toplu taşımadaki 90 dakika tek bilet uygulamasının kaldırılacağı gibi koskoca yalanlar, iftiralar uydurmaya başladıklarını" ifade ederek, şöyle konuştu: 

"Yalanda da bir ayar ölçü olur, Allah'tan korkun. Akşam yatıyorsunuz, sabah yeni bir yalan. Bugünlerde, yalan, dolan, desise, komplo, kaset moda oldu zaten. Bunlar da bu modaya katıldılar. Hayırlı uğurlu olsun, yolları açık olsun ama milletin gündemi belli. Milletin artık bu hikayelere karnı tok. Millet, artık bunlara aldırış etmiyor, ne yaparsanız yapın, ne yalan uydurursanaz uydurun, asla ve asla İzmir'deki büyük dönüşüm ve değişimi engelleyemeyeceksiniz." 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com