Yerel seçimlere doğru

Yerel seçimlere doğru
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Kocaoğlu, Kültürpark'ta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kurulan "Kadın Festivali Sergisi"nin açılış törenine katıldı

İZMİR (AA) - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "İzmir, Türkiye'nin en aydın şehridir, ilklerin kentidir. 2014 yılı Türkiye'nin AK Parti'den kurtuluşu için bir başlangıçtır. Kurtuluşun meşalesi İzmir'den yanmazsa Türkiye'de kimse bu meşaleyi yakamaz" dedi. 

Kültürpark'ta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kurulan "Kadın Festivali Sergisi"nin  açılış töreninde konuşan Kocaoğlu, kadınların seçim dönemlerinde erkeklerden daha fazla çalıştığını ancak adaylık konusunda erkeklerin gerisinde kaldıklarını söyledi. 

Kocaoğlu, Türkiye'de sosyal ve ekonomik yaşama en çok katılan kadınların İzmirliler olduğunu savunarak, "Kadınlarımız maalesef hak ettikleri değeri göremiyor. Bizim geçen seçimlerde hiç kadın belediye başkanımız yoktu. Yeni dönemde inşallah 2 kadın belediye başkanımız olacak. Tabii ki yeterli değil daha fazla olmalı" dedi. 

AK Parti'nin 2002 yılında bu yana iktidar olduğu dönemde adaletin, insan haklarının ve devlete olan güvenin tahrip edildiği iddia eden Kocaoğlu, "2011'den sonra iyice zıvanadan çıkmışlardı. Gezi olayları bir dönüm noktası oldu. 17 Aralık ise güvenin iflasıdır. Hükümet güven bunalımına girmiştir" diye konuştu.

"Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybeden çocuklar ileride Türkiye'yi yönetecek kadrolardı" diyen Kocaoğlu, şunları söyledi: 

"Biz 68 ve 78 kuşağını yok ettik. Bu kuşaklar o dönemin en aydın, en çok kendini geliştirmiş kuşağıydı. Şimdi de Gezi olaylarında ülkelerine sahip çıkmak adına hayatını kaybeden 6 çocuk, gelecekte bu ülkeyi yönetmeye, bu ülkenin dış politikasını, ekonomisini yönlendirmeye aday çocuklardı. Geçmişte 68 ve 78 kuşaklarına yaptığımız gibi onları da yok ettik." 

30 Mart yerel seçimlerinde herkesin oylarına sahip çıkması çağrısında bulunan Kocaoığlu, "Size akıl verecek halim yok. Siz zaten biliyorsunuz. Bana ya da bir başkasına değil, kimi namuslu biliyorsanız ona oy verin. Eşinizi, dostunuzu, akrabalarınızı sadece İzmir'de olanları değil, Balıkesir'de de diğer şehirlerde de kimi tanıyorsanız onları uyarın" ifadelerini kullandı. 

Türkiye'nin 2014'te çok önemli bir dönemece girdiğini dile getiren Kocaoğlu, vatandaşları 2014 yılında 2 seçimin beklediğini işaret ederek, şöyle devam etti:

"İki seçimin tarihi belli, biri 30 Mart'taki yerel seçimler diğeri ağustostaki Cumhurbaşkanlığı seçimleri. Belki gidişata göre, Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce veya sonra bir genel seçim de yapılabilir. 2014 yılı bu ülkenin AK Parti iktidarında kurtulması için önemli bir yıl. Adaletin ve insan haklarının tesisi, ekonominin canlanması için kurtulmamız lazım diyoruz. İzmir, Türkiye'nin en aydın şehridir, ilklerin kentidir. 2014 yılı Türkiye'nin AK Parti'den kurtuluşu için bir başlangıçtır. Kurtuluşun meşalesi  İzmir'den yanmazsa Türkiye'de kimse bu meşaleyi yakamaz. Türkiye, zengin bir ülke. Namuslu insanlar tarafından yönetilirse 10 senede kalkınır gideriz."

Kocaoğlu, konuşmasının ardından Kadın Festivali Sergisi'nin açılışını yaptı ve stantları gezdi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com