Yerel seçimlere doğru

Yerel seçimlere doğru
DSP Genel Başkanı Türker :

DÜZCE (AA) - Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, "Düne kadar Deniz Gezmiş'e küfretmiş, Alevi arkadaşlarımıza ve mezhebine tavır koymuş bir kişiyi alıp Ankara'ya belediye başkan adayı yaptılar. Hırsızlıkla suçladıkları kişiyi alıp İstanbul'a Büyükşehir belediye başkan adayı yaptılar" dedi.

Türker, partisinin aday tanıtım toplantısı için geldiği kentte yaptığı açıklamada, 30 Mart'taki yerel seçimlerin ağustosta yapılacağı söylenen cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimlerin ipuçlarını vereceğini söyledi.

Türkiye'de en eski kurulan partinin 1985 yılında kurulan DSP olduğunu savunan Türker, "Herkes diyor ki 'CHP var ya', var da CHP'nin kuruluş tarihi 1992. Adı eski ama hatırlarsanız yeniden kuruldu ve sonra SHP'yi içine aldı. Biz bu ülkede bizi var eden mazimizi unutmadan yürümeye devam edeceğiz. Allah bizi yanlıştan korusun ve en iyiye götürsün. Bütün demokratik solcular gücünü iki şeyden alır. Biri haktır, diğeri halk" diye konuştu.

Türker, yazılı ve görsel medyanın sürekli sol partiye ihtiyaç olduğunu dillendirdiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Dayanışmadan, emekten yana halkın sesi olacak, yoksullukla, yolsuzlukla mücadele edecek, tavır koyacak insanlara ihtiyaç var' dediler. Bu konuda da karşımıza bir-iki partiyi getirdiler ama bakıyoruz bu partilerin ne solla, ne Atatürkçü düşünceyle yakından, uzaktan alakaları yok. Diyorlar ki 'Alternatif olacağız, sakın oyları bölmeyin.' 12 yıldır bunu söylediler. Kendi içlerinden aday çıkartamadılar.

Düne kadar Deniz Gezmiş'e küfretmiş, Alevi arkadaşlarımıza ve mezhebine tavır koymuş bir kişiyi alıp Ankara'ya belediye başkan adayı yaptılar. Hırsızlıkla suçladıkları kişiyi alıp İstanbul'a Büyükşehir belediye başkan adayı yaptılar. Neden böyle oluyor? Çünkü kendisinden adam yetiştirmeyen, 'aman oylar bölünmesin' deyip, en büyük alternatif DSP'yi 12 yıl içinde bölen, adamlarını kendisine taşıyıp, sonra posası sıkılmış limon gibi kapıdan fırlatan bu parti... Sonuçta toplama insanlarla alternatif olmaya çalışıyor." 

- "Biz muhalefete değil, iktidara alternatifiz"

"Biz muhalefete değil, iktidara alternatifiz ve asla muhalefet olmayı düşünmüyoruz" diyen Türker, iktidar partisinin son 12 yıldır "tek parti iyidir, istikrar sağlar" şeklindeki söylemlerini eleştirdi.

Türker, şöyle konuştu:

"Üç konuda tek parti iyidir. Birincisi, ülkede istibdatın, baskının, herkesin dinlenmesine yol açar. İkincisi, yolsuzluğun artmasına, birilerinin zengin olmasına, rantın artırılmasına yol açar. Üçüncüsü ise yoksulluğun artmasına ve geleceğin artık kontrolsüz hale gelmesine yol açar. İnsanların birer çivi muamelesi görmesine yol açar. Çekiç değil, çekicin bir yere saplamaya çalıştığı edilgen çivi durumuna gelmesine yol açar.

12 yılda bunu dayattılar. Ordumuzu darmadağın ettiler ve başındaki adama 'terörist' dediler." 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com