Yerel seçimlere doğru

Yerel seçimlere doğru
Eski TBMM Başkanı Toptan:

ZONGULDAK (AA) - Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, "Türkiye demokrasisinin geleneklerinden koparılarak, çok gerilere götürme anlamı taşıyan girişimlerin, önümüzdeki pazar günü yapılacak seçimlerle son bulacağını ümit ediyorum" dedi.

Toptan, partisinin Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığınca organize edilen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bir hafta sonra çok önemli seçim yaşayacağını, adı ''yerel yönetimler seçimi'' olsa da genel anlam taşıdığını söyledi.

Türkiye'nin normalleşmesi adına yerel yönetim seçimlerinden de istikrar çıkmasının, milletin istikrarı yeniden işaret etmesinin çok önemli olduğuna dikkati çeken Toptan, şöyle konuştu:

"Türkiye demokrasisinin geleneklerinden koparılarak,  çok gerilere götürme anlamı taşıyan girişimlerin önümüzdeki pazar günü yapılacak seçimlerle son bulacağını ümit ediyorum çünkü gerginliğin, modern devletin paylaşılma isteklerinin yer olmadığı dönem yaşıyoruz. Dünya böyle bir dönemi yaşıyor. Devletin vatandaşının, milletinin huzuru refahı ve kalkınması için çalışırken güçlü olması lazım. Sosyal adalette, sosyal güvenlikte güçlü olması lazım. O nedenle devletin gücünü zaafa uğratacak davranışlardan, sözlerden herkesin büyük sorumluluk şuuru içinde kaçınması gerekir. Öyle ümit ediyorum ki 30 Mart, yaratılmak istenen kargaşanın son bulduğu gün olacaktır."

- "Kargaşa, Türkiye'yi tökezletmek amacı taşıyor"

Toptan, Türkiye'nin etrafına bakıldığı zaman istikrarın çok önemli olduğunun çok iyi anlaşıldığını dile getirerek, "Türkiye'de yaratılmak istenen kargaşanın Türkiye'yi tökezletmek amacı güttüğünü çok iyi bilmekteyiz. Türkiye, geçen süre içinde özellikle çok partili siyasi hayata geçmesinden bu tarafa ne zaman belini doğrultmaya çalışsa başına bir şeyler geliyor" şeklinde konuştu.

Darbe süreçlerine de değinen Toptan, sözlerini şöyle bitirdi:

"Türkiye, hep pistin sonuna kadar gelip havalanmak üzereyken bunlara muhatap oldu. Yeniden piste çaktılar Türkiye'yi ama şimdi Türkiye pistin sonuna geldi ve havalandı. Havalanan Türkiye'yi yeniden yukarılardan düşürmek isteyen güçler var, bunu bilmemiz ve yeniden bu oyuna gelmememiz lazım. Siyasi, ideolojik düşüncesi, felsefesi ne olursa olsun uçağımızın düşmemesi lazım, Türkiye'nin düşmemesi lazım çünkü düşecek o uçakta sadece şu parti, bu parti, şu ideoloji, bu ideoloji değil, hepimiz varız. 30 Mart seçimleri bu anlamda da çok büyük önem taşımaktadır." 

Toplantıya belediye başkan adayları ve partililer ile Memur-Sen üyeleri katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com