Yerel seçimlere doğru

Yerel seçimlere doğru
TBMM Başkanvekili Akşener:

ZONGULDAK (AA) - TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, "Temennimiz, 31 Mart sabahı, 30 Mart gecesi Türkiye'de doğru, dürüst, hür iradeye dayanan güvenlikli seçim yapabilmemizdir" dedi.

Akşener, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, kentte 1974 ve 1999'da geldiğini belirterek, o günlerden bugüne fazla şeyin değişmediğini gördüğünü söyledi.

CHP'nin, cumhurbaşkanı adayı olması için kendisine öneri getireceğine yönelik haberlerle ilgili soru üzerine Akşener, şunları kaydetti:

"Zannediyorum, hem Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bir taraf olarak, bir de sayın genel başkanımız, ben dahil olmak üzere hepimiz bunu gazetelerden okuduk. Dolayısıyla herhangi bilgim söz konusu değil. Bütün partiler, 30 Mart'taki yerel seçimlere odaklandı yani niçin böyle bir haber yapma ihtiyacı hissedildi, onu da bilebilmiş değilim çünkü Türkiye'de şu anda haber yapılması gereken, milletimize bilgi verilmesi açısından çok önemli hadiseler var."

Toplantıya katılan kadının CHP'li olduğunu, cumhurbaşkanı adayı olması yönündeki haberleri desteklediğini söylemesi üzerine Akşener, teşekkür etti.

"Temennimiz, 31 Mart sabahı, 30 Mart gecesi Türkiye'de  doğru, dürüst, hür iradeye dayanan güvenlikli seçim yapabilmemizdir" diyen Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İstanbul'un Esenyurt ilçesinde bir miktar 'evet' mührünün çalındığına dair bilgi söz konusu. Ne failleri ne de bu konuyla ilgili sonuç alamadık. Hepimizin odaklanması gereken şey, 30 Mart seçimlerinin sağlıklı yapılabilmesi. Hile karıştırılmadan yapılabilmesi ve bu sağlıklı, hilesiz, hurdasız, seçmenin oyunu namus bilen, ona saygı gösteren..."

Basın açıklamasının ardından Akşener ve partililer, kent merkezinde kortej eşliğinde yürüdü.

- Kozlu ziyareti

Partisinin Kozlu beldesindeki seçim irtibat bürosunda düzenlenen toplantıya katılan Akşener, 30 Mart'ın Türkiye'deki gerilimli hava neticesinde, liderlerin öne çıktığı seçim olacağını söyledi.

Türkiye'de uzun zamandır Türklükle, "Türk" sözüyle ilgili kavga olduğunu öne süren Akşener, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Çünkü Batı'da Türk eşittir, Müslümandır da ondan. Gidersiniz Avrupa şehrinde bir lokantaya, "Türküm" derseniz size helal lokma gelir çünkü bilirler ki Türk eşittir, Müslümandır. Uzun zamandır ülkemizde 'Türk' denilince 50 dereden su getirmek söz konusudur. Arkasına baktığınızda Batı'yı bulursunuz çünkü Türk, Avrupa'da İslamiyet'in yayılan, fetheden yüzüdür. Avrupalı haklıdır, ilk defa Endülüs'te Müslüman Araplarla tanışmıştır ama onların suyunu sıkıp posasını çıkartıp atmıştır Endülüs'ten. Bunu Türke yapamamıştır. Bu intikam sürmektedir. Maalesef Türkiye'deki işbirlikçileri de bu intikamın alınmasında vesile olmaktadır. Cenab-ı Hak, onları inşallah ıslah etsin."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com