Yerel seçimlere doğru

Yerel seçimlere doğru
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım:

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, ulaşım konusunda kimsenin kendisiyle aşık atamayacağını, hayatının bu işle geçtiğini belirterek, "İzmir'in en güncel sorunu ulaşımdır, alt yapıdır. Bunun nasıl çözüleceğini de ben biliyorum" dedi.

İzmir Minibüsçüler Odası'nı ziyaret eden Yıldırım, minibüsçü esnafının 1992 yılından beri İzmir'in yükünü taşıdığını, insanları evlerinden işine, işinden evine ulaştırarak hayırlı bir iş yaptığını belirtti.

Ziyarette 35 yıllık meslek hayatında en fazla yaptığı ve bildiği iş olan ulaşımdan bahsedeceğini dile getiren Yıldırım, kendisinin ulaştırmacı olduğunu, bunun tahsilini alıp, uygulamasını yaptığını, Türkiye'nin ulaşım alt yapısının bugünkü haline gelmesi için çok büyük projeleri hayata geçirdiğini anlattı.

Seçim sürecinde, belediyede çalışanların işten atılacağı, fırınları, minibüsleri kapatacağı, midye satışlarını yasaklayacağı yönünde dedikoduların çıkartıldığını ifade eden Yıldırım, "Yapmayın kardeşim. O zaman biz kiminle iş yapacağız. İş, adamla yapılır. 100 bin kişiyle çalıştık, 11 yılda bir tanesinin ekmeğiyle oynamadım. Ben geldiğimde de onlar vardı, şimdi de var olmaya devam ediyorlar. Son dedikoduları da midye satışlarını yasaklayacakmışız. Meydanda, mitingde toplanan 250 bin kişiye 'Bunlar İzmirli değil, midyeyi kabuğuyla yiyen' diyen ben miyim? O kadar insana hakaret ediyorsunuz. Her gün bir şey çıkıyor, varsın çıksın. Ne yaparsa yapsınlar. Kim ne yaparsa yapsın biz İzmir için İzmirliler için doğruları söylemeye devam edeceğiz" diye konuştu.

- "Daha fazla hatta, minibüse ihtiyaç var"

İzmir'de 63 durakta bin 117 tane hatlı minibüsün sabah 4'den gece 1'e kadar 350-400 bin İzmirli'ye hizmet verdiğini, kentteki 1 milyon 400 bin İzmirlinin toplu ulaşımdan yararlandığı bilgisini veren Yıldırım, şöyle konuştu:

"İzmir, daha istediğimiz kadar seyahat yapmıyor. Belirli merkezler arasında taşımayla toplu taşıma olmaz. Raylı sistemde yetersiz, otobüste yetersiz, minibüste yetersiz, deniz taşımacılIğı hele hele çok yetersiz. O zaman ne kalıyor geriye. İzmir merkez eskiden daha az ilçeydi. Şimdi 30 ilçe oldu. Demek ki size daha çok iş düşecek. Daha fazla hatta, minibüse, otobüse ihtiyaç var. Bunu bir kere herkes kafasına koysun. Raylı sistemi geliştirmek sizin işinize son vermek anlamına gelmiyor. Metroyla gelecek bir merkeze, minibüsler oraya aktarma istasyonları kurulacak oradan da dışarıya başka yerlere tevzi edilecek. İnsanın yaşadığı her yere ulaşım olsun istiyoruz. Ulaşım benim konum. Hiç kimse bu konuda benimle aşık atamaz. Hayatım bu işle geçti. İzmir'in en güncel sorunu ulaşımdır, alt yapıdır. Bunun nasıl çözüleceğini de ben biliyorum."

Doğalgazlı araçları teşvik ederek minibüsçü esnafın maliyet yükünü belirli oranda azaltmış olacaklarını dile getiren Yıldırım, "(Piyasada olan dolmuşlar, minibüsler kalkacak) lafına aldırış etmeyin, dolmuşa binmeyin. Bunlar hep yalan dolan. 3 gün sonra hepsi biter. Pazardan sonra hiçbirini kimse söylemez" dedi.

İnsanların hayatını daha da kolaylaştırmanın, İzmirlilerin memnuniyetini artırmanın telaşında olduklarını, bunun için hizmete talip olduklarını kaydeden Yıldırım, "Pazartesi inşallah iş başı yaparsak bunları teker teker ele alacağız. İş başı yapmazsak da gene burdayım. Bir yere gitmiyorum, İzmir milletvekiliyim" diye konuştu.

- "Hizmetlerinizi kimse inkar edemez"

İzmir Minibüsçüler Odası Başkanı Taner Oğuz ise Yıldırım'ın daha önceki ziyaretinde araç kapasitesinin arttırılmasıyla ilgili sözünü gerçekleştirdiğini, bu hakkı Binali Yıldırım sayesinde elde ettiklerini ifade etti.

Oğuz, "Ulaşımın patronusunuz, yaptığınız hizmetleri takdir etmemek mümkün değil. Binali Yıldırım olarak sizi herkes biliyor. Hizmetlerinizi kimse inkar edemez. Büyükşehir belediye başkan adayı olmanızdan esnaflar olarak çok mutlu olduk. İnşallah seçimlerden sonra birlikte çalışarak minibüsçülerin sıkıntılarını sizlerle çözeceğimize inancımız tamdır" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com