Yerel seçimlere doğru

Yerel seçimlere doğru
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar:

İZMİR (AA) - RAMAZAN ERCAN - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, "İzmir'de helva yapmak için malzeme de var, helvayı yapacak ustamız da var. İkisi bir araya geldiğinde İzmir, Türkiye'deki birçok belediyenin örnek alacağı bir şehir haline gelecek" dedi.

Hotar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İzmir'in hem Türkiye'nin hem de dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi olduğunu, sahip olduğu değerlerle herkesin dikkatini çektiğini belirtti.

Kentin yerel yönetim, şehircilik hizmeti anlamında çok fazla bir şey alamadığını vurgulayan Hotar, "İzmir sahip olduğu bu potansiyeli, dinamikleri harekete geçirebilecek bir yerel yöneticiye kavuşursa eğer şu an sahip olduğu noktadan çok daha ileri bir yerde olacak. Peki ne olacak? Bir kere şehirleşme anlamında sloganların ötesinde şehircilik hizmetleri gerçeğe dönüşmüş  olacak" dedi.

İzmir'de yerel yöneticilerin AK Parti'ye karşı "hükümetin yapılacak hizmetlere engel olduğu" yönünde bir algı oluşturduğunu ifade eden Hotar, şöyle konuştu:

"(Yerel yöneticiler hizmet edemiyorlar çünkü Ankara buna engel oluyor) deniyor. Herkes trafikten, çevre kirliliğinden, hizmetsizlikten şikayetçi. Bunları dile getirdikten sonra "Ama Ankara engel oluyormuş" diyor. Böyle bir algı oluşturmada çok başarılı oldular. Biz de durumun böyle olmadığını, doğruları anlatıyoruz. Hem büyükşehir belediye başkanı hem diğer ilçeler "Bizim hiç borcumuz yok. 3 metro yapacak kadar param var" diyor. Kendi beyanları. Hükümet para yollamıyorsa, hakkını yiyor olsa bunları söyleyemez. Geçen seneydi galiba bir bakanla görüşmek için randevu almış, 15 dakika beklemiş bu bile olay olmuştu, gazetelerde yer almıştı. Kaldı ki hakkı yense, ayrımcılık yapılsa, hak ettiği para yollanması vs. bunlar sayfa sayfa haber olur. Sayın genel başkanımız ve başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, ilk günden bu yana hiçbir belediyenin ayırt edilemeyeceğini defalarca ifade etti. Bunun uygulamasını da zaten yıllardır yapıyoruz. AK Partili olmayan bir belediyeye ayrımcılık yaptığınız zaman o belediyeyi değil halkı cezalandırmış oluyorsunuz. Bir iktidar da bunu yapamaz, böyle bir şey kabul edilemez."

 

- "Helva da usta da var"

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın bakanlığı döneminde yaptığı hizmetleri herkesin gördüğünü ve takdir ettiğini dile getiren Hotar, Yıldırım ile birlikte İzmir'in çok şey kazanacağını savundu.

Hotar, şöyle devam etti:

"Binali beyle birlikte diğer bütün iller AK Partili olsun ya da olmasın gelip İzmir'i örnek alırlar. Buradaki hizmetleri, yapılanları görmek için İzmir bir model olmuş olur. Çünkü hem Binali bey bakanlık dönemindeki başarısı ve tecrübesiyle bunu yapabilecek bir potansiyele sahip hem de İzmir buna imkan verecek bir potansiyele sahip. İzmir'de helva yapmak için malzeme de var helva yapacak ustamız da var. İkisi bir araya geldiğinde İzmir, Türkiye'deki birçok belediyenin örnek alacağı uygulamalarla, düzeniyle, sosyal barışıyla, duruşuyla, kültürüyle, ticareti, turizmiyle örnek alabileceği bir şehir haline gelecek. İzmir'in sahip olduğu potansiyelleri, dinamikleri harekete geçirecek, kullanacak olan yerel yönetimlerdir. Bunun için İzmir'e Binali bey gerekli. Bütün bunları en iyi şekilde, yaşadığı deneyim, tecrübesi, öngörüsüyle hayata geçirebilecek kişi Binali beydir."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com