Yerel seçimlerin ardından

Yerel seçimlerin ardından
AK Parti İzmir İl Başkanı Akay: "Bizim açımızdan başarılı bir seçim olmuştur"

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, partisinin 6 ilçeyi kazanmasının memnuniyet verici olduğunu belirterek bu ilçelerdeki değişimin diğer 24 ilçe ve büyükşehirde de yaşanması için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. 

Akay, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, İzmirlilere seçim öncesinde, "İdeolojiyi değil, hizmeti seç, lafı değil icraatı seç, mazeret ve istismarı değiI, iş yapan, hizmet üreten kadroları seç" dediklerini hatırlattı. 

 Çağrılarına 6 ilçenin "Evet" demesinin memnuniyet verici olduğunu belirten Akay', '"İzmir'in 6 ilçesinde başlayan değişim rüzgarı kenti dalga dalga saracak ve günü geldiğinde bu kent mutlaka prangalarından kurtulacaktır, buna yürekten inanıyoruz. İzmirlilerin bizi daha iyi anlaması için 6 ilçede yaşanan değişimin diğer 24 ilçede de yaşanması için İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin AK belediyecilik ile tanışması için çalışmaya devam edeceğiz'' dedi. 

Projelerini anlatmakta ve kitlelerle iletişimde varsa eksiklerini gidereceklerini ifade eden Akay, 2009'da yüzde 29,2 olan oylarını 2014'de yüzde 36'ya çıkardıklarını, bir sonraki seçimde ise hedeflerinin yüzde 50'ler olduğunu söyledi. 

İzmir'de bir milyon kişinin oyunu aldıklarını kaydeden Akay, "Her 3 kişiden birisi AK Parti'ye oy vermiştir. Bu sorumluluğun farkındayız. Kazandığımız 6 ilçede devrim niteliğinde çalışmalar yapıp büyük eserlere ve hizmetlere imza atarken kazanamadığımız ilçelerde de muhalefet görevimizi yerine getireceğiz" dedi.

-Sorular

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Akay, hedeflerinin yüzde 40'ların üzerinde olduğunu ancak oy oranlarını yaklaşık 7 puan arttırarak yüzde 36'ya çıkarmanın, 1 olan belediye sayısını 6'ya yükseltmenin, 23 olan büyükşehir belediye meclis üyesi sayısını 51'e, 90 olan belediye meclis üyesi sayısını ise 235'e çıkarmanın başarı olduğunu ifade etti.

Yaklaşık 900 oyla Aliağa'yı, 2 bin 500 oyla Bergama'yı, 122 oyla Bayındır'ı kaybettiklerini, 13 oyla da Selçuk'u kazandıklarını dile getiren Akay, "Neden kaybettiğimizin muhasebesini yapmamız lazım ama çok az farkla kaybedilen ilçelerle birlikte sayı daha fazla olabilirdi. Bizim açımızdan başarılı bir seçim olmuştur" diye konuştu.

-Görevden alınacağı yönündeki iddialar

Bazı kişilerin kendisine yönelik "il başkanının istifa etmesi, görevden alınacağı" yönündeki iddiaların sorulması üzerine Akay, 39 aydır il başkanı olduğunu, bu tür şaibelerin, dedikoduların sürekli çıktığını belirtti.

Teşkilat terbiyesiyle yetiştiğini belirten Akay, şunları kaydetti: 

"Teşkilatları yerel seçimler ve kongreler çok yorar. Yerel seçimlerde herkesin beklentisi vardır. Belediye başkan adayı olamazlar bir sıkıntıya girerler, meclis üyeliğinde beklediklerini alamayanlar sıkıntıya girerler. Bu konuda tenkit yapan arkadaşlar maalesef bu seçimlerde en ufak emek sarf etmemiş arkadaşlar. Çalışmalarımıza katılmayan, dışarıdan seyreden, "Nerede eksik bulsak da tenkit etsek" diyen arkadaşlarımız. Onların da düşüncelerine saygı duyuyoruz. Biz yolumuza devam ediyoruz. Görevimizin başındayız. Daha iyi birisi yapacak olursa genel merkezimizin, genel başkanımızın takdiridir."

Akay, parti aleyhine çalışanların disipline sevki ve ihraç edilmesiyle ilgili çalışmaların başladığını, yürütme kurulundaki bazı isimlerin belediye başkanı, büyükşehir belediye meclis üyesi olmaları nedeniyle değişiklik yapacaklarını ifade etti.

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile aralarında mesafe olduğu yönündeki iddiaların sorulması üzerine Akay, "Bu dedikodulara ve rivayetlere çok fazla kulak asmıyoruz. Yolumuza devam ediyoruz. Cuma, cumartesi, pazar günü ilçe ziyaretlerinde ne kadar yakın olduğumuzu gördünüz. Sayın bakanımız yol gösterenimizdir, liderimizdir, kaptanımızdır. Mesafemiz yok" dedi.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com