Yerli otomobil projesi için girişim çağrısı

Yerli otomobil projesi için girişim çağrısı
Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (KÜSİAD) Başkanı Mehmet Ceylan, hayata geçirilmesi planlanan yüzde 100 yerli otomobil projesi için Kütahya'dan girişimler yapılması çağrısında bulundu.

Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (KÜSİAD) Başkanı Mehmet Ceylan, hayata geçirilmesi planlanan yüzde 100 yerli otomobil projesi için Kütahya'dan girişimler yapılması çağrısında bulundu.
Ceylan, yaptığı yazılı açıklamada, uzun süredir kente özel sektör yatırımlarını çekmek için birtakım çalışmalar yapıldığını, bunlardan istenen düzeyde olmasa da olumlu sonuçlar alınmaya başlandığını belirtti.
Bu çalışmaların, birçok eksiğin olduğunu ortaya çıkardığını ifade eden Ceylan, şöyle devam etti:
''Sanayi bölgelerimizin sektörel olmaması, altyapı eksikliği, çevre düzenlemelerinin ve sosyal tesislerin yetersizliği, acil müdahale ekiplerinin acı tecrübelere rağmen henüz yeterli düzeyde oluşturulmaması, maalesef tam anlamıyla gideremediğimiz eksiklerimizdir. Bu eksikleri en kısa süre de tamamlayıp yeni yatırımcıları buyur etmek en önemli dileğimiz, vazifemiz ve hedefimizdir. Kütahya'ya ister turizm, ister eğitim, ister yatırım, ister ziyaret, hangi amaçla gelirse gelsin hiçbir insanı dışlamaya, yaftalamaya, horlamaya, para kaynağı olarak görmeye ve mutsuz etmeye hakkımız ve lüksümüzün olduğunu sanmıyoruz. Onları ananevi misafirperverliğimizle karşılayıp eksiklerimize rağmen onların bu şehirde yaşama ve yatırım yapma arzularını uyarmamızın gerekli olduğunu düşünüyoruz.''
Ceylan, son günlerde ülke gündeminde yer alan yüzde 100 yerli otomobil projesinin herkesi heyecanlandırdığına ve bunun Türkiye için bir milat olabileceğine dikkati çekti.
Bu önemli projenin yol haritası çizilmeden Kütahya'da bu konuda fikirler üretilmesi ve çalışmaların yapılması gerektiğini ifade eden Ceylan, şunları kaydetti:
''Kütahya bu fırsatı kaçırmamalı. Bu olağan yatırım şehrimize kazandırılabilirse, inanıyoruz ki arkasından birçok yatırımı da sürükleyecektir. Bunun için halkımız ve sivil toplum kuruluşlarının bu yatırımı şehrimiz için isterken, idarecilerimiz bu talebin altyapısını hazırlamalı diye düşünüyoruz. Bu mevzuda KÜSİAD'a verilecek her türlü vazifeyi emir telakki edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.''


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com