Yermuk Mülteci Kampı'na insani yardım

Yermuk Mülteci Kampı'na insani yardım
Yermuk Mülteci Kampı'na insani yardımlar yeniden dağıltmaya başlandı- Aktivist Rami el Seyid:- "Yermuk Mülteci Kampı'nda halk yıkıntılar içinde yardımlara ulaşmaya çalışıyor

Suriye'nin başkenti Şam'ın güneyinde yer alan ve uzun bir zamandan beri rejim güçlerinin kuşatması altındaki Yermuk Mülteci Kampı'na insani yardımların dağıtımının bugün de devam ettiği bildirildi.

AA'ya konuşan bölgedeki aktivistlerden Rami el Seyid, BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA) ile "Vefa Yardım Derneği" tarafından Yermuk Mülteci Kampı'na yapılan insani yardımların bugün de devam ettiğini söyledi.

Kampta insanların dağıtım bölgesine giderek içerisinde ekmek ve reçelin de bulunduğu yardım paketlerini aldığını kaydeden El Seyid, "Söz konusu kurum ve dernek tarafından dağıtılan 100 adet yardım paketini saydım" dedi.

Yermuk Mülteci Kampı'nda yardımların oluşturulan listelerle ihtiyaç sahiplerine verildiğini anlatan El Seyid, "Halk yıkıntılar içinde, birbirini adeta ezerek kampta yapılan insani yardımlara ulaşmaya çalışıyor. Yardımların yapıldığı yer keskin nişancıların hedefinde olan bir bölgede bunun için istediğimiz görüntü ve fotoğrafı çekemiyoruz" dedi.

Yermuk Kampı çevresinde yer alan ve Esed güçlerinin ablukası altında yer alan bölgelerden insanların kampa yardım için geldiğini ifade eden El Seyid, "Şam'da bir yıldan bu yana kuşatma altında olan bölgelere insani yardımın girmesine izin verilmiyor. Bu bölgeler de en az Yermuk Kampı'ndakiler kadar ve hatta daha fazla yardıma ihtiyaç duymaktalar" ifadelerini kullandı.

Dün Yermuk Mülteci Kampı'nda, BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA) ile "Vefa Yardım Derneği" tarafından yardım malzemelerinin dağıtıldığı sırada kamp girişinde kimliği belirlenemeyen kişilerce ateş açılmış, açılan ateş sonucunda 20 kişi yaralanmıştı.

Muhabir: Halit Süleyman
Yayınlayan: Seyhan Sevinç

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com