Yeşilçam emektarları, öğrencilerle buluştu

Yeşilçam emektarları, öğrencilerle buluştu
Batman 2. Uluslararası Film Festivali içcin kente gelen sinema sanatçıları, "Sinemanın Dünü, Bugünü ve Yarını" panelinde öğrencilerle buluştu

BATMAN (AA) - Batman 2. Uluslararası Film Festivali'ne katılmak üzere kente gelen Yeşilçam emektarları, "Sinemanın Dünü, Bugünü ve Yarını" panelinde öğrencilerle buluştu.

Sinema sanatçıları Türkan Şoray, Yılmaz Köksal, Yusuf Sezgin, Eşref Kolçak, Nilüfer Aydan ve yönetmenler Yılmaz Atadeniz ile İsmail Sezgin, Batman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinin konferans salonunda düzenlenen panele katıldı.

Moderatörlüğünü Yrd. Doç. Funda Masdar Kara'nın yaptığı panelde Şoray, öğrencilerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Geçmişten bugüne çok değiştiğini anlatan Şoray, "Sevgili öğrenciler, çok şanslı bir dönemde öğrencilik yapıyorsunuz. 34 yıl önce geldiğim bu kentte elektrik, su sıkıntısı vardı ama bugün gerçekten de Paris gibi olmuş" dedi.

Bölge insanının iklimi gibi sıcak olduğunu ifade eden Şoray, şöyle konuştu:

"Sevgiyi göstermek, gösterebilmek çok güzel bir şey çünkü karşınızdaki çok mutlu oluyor. Allah'ın bize bahşettiği, 'sevgi' diye çok güzel bir şey var. Hep birbirimizi sevsek, hep sevgi duygularımız ön planda olsa... Sevgi duyguları ile kardeşçe kucaklaşsak, birbirimize kardeşçe sarılsak, o zaman çok güzel bir dünyada yaşarız."

- Yönetmen Atadeniz

 Yönetmen Atadeniz de acılara rağmen, el ele, barış içinde yaşamaya mecbur olduklarını belirterek, bunu da gençlerin sağlaması gerektiğini vurguladı.

Yönetmen Yılmaz Güney ile 14 yıl çalıştığını hatırlatan Atadeniz, şunları kaydetti:

"Yılmaz, çok önemli bir şeyi başardı. Filmleriyle bir ülkenin sosyo-ekonomisi ile sınıf farklılığını işledi. Bu, çok önemli bir adımdır. Başbakanımız bile sinemacılarla sohbet ederken, 'Yılmaz Güney’e, onun filmlerine dikkat etseydik, bugünleri yaşamayabilirdik’ dedi. Biz bunlara şahit olduk."

Sanatçı Köksal ise Batman'ın 18 yıl önce İç Anadolu kasabası gibi olduğunu ama şimdi kendini Paris'te zannettiğini anlatarak, "Bu yöre çok acılar çekti. Her şey bu bölgenin hakkıdır" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com