Yeşilköy Belediyesi'nin geliri, giderini karşılamıyor

Yeşilköy Belediyesi'nin geliri, giderini karşılamıyor
Kütahya Simav'a bağlı Yeşilköy Beldesinin DP'li Belediye Başkanı Salim Orbay, İller Bankası'ndan her ay 13 bin lira aldıklarını buna karşılık aylık 20 bin lira giderleri olduğunu söyledi.

Kütahya Simav'a bağlı Yeşilköy Beldesinin DP'li Belediye Başkanı Salim Orbay, İller Bankası'ndan her ay 13 bin lira aldıklarını buna karşılık aylık 20 bin lira giderleri olduğunu söyledi. Orbay, aradaki açığı belediyenin elindeki iş makineleriyle 5 daimi işçisini piyasada inşaat işlerinde çalıştırmak suretiyle kapattıklarını bildirdi.
Ekonomik kriz yüzünden beldedeki gençlerin büyük şehirlere göç etmesiyle nüfusun 2 bin 500'den yarı yarıya düştüğünü vurgulayan Salim Orbay, İller Bankasının da mevcut Bin 125 nüfusa göre para gönderdiği için belediyenin sıkıntı içerisinde bulunduğunu söyledi. Hem personelin maaşlarını çıkarmak hem de mevcut yatırımları tamamlamak için 5 işçisiyle belediyenin iş makinelerini piyasada inşaat işlerinde çalıştırdığını anlatan Orbay, makbuz karşılığı yapılan işlerden elde edilen geliri de belediye kasasına aktarmak suretiyle çarkı döndürmeye çalıştıklarını kaydetti.
Bu şekilde davranmak suretiyle bir yandan gelir ve giderlerini denkleştirmeye çalışırken bir yandan da yatırımlara devam ettiklerinin altını çizen Salim Orbay, bir buçuk yıllık süreçte beldesinin yol, içme suyu, kanalizasyon, yolların kilitli beton parke taşlarla döşenmesi, yeni arazi yollarının açılması, dere ıslahı, yeni köprü yapımı gibi alt yapı sorunları başta olmak üzere diğer hizmetleri de gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com