“Yeterli hassasiyet gösterilmiyor”

“Yeterli hassasiyet gösterilmiyor”
CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, Afyonkarahisar’da meydana gelen patlama ile ilgili basın toplantısı düzenledi.
CHP il binasında gerçekleşen basın toplantısında konuşan Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, mühimmat deposunda meydana gelen patlamanın olduğu gün yurtdışında olduğunu ve haberi alır almaz Afyonkarahisar’a döndüğünü aktardı.Toptaş, Afyonkarahisar’a geldiği günden itibaren olayı inceleme adına İl Başkanı Yalçın Görgöz ile birlikte yaralı askerlerle, şehitlerin yakınlarıyla ve patlamadın meydana geldiği kışlanın komutanıyla görüştüklerini ifade etti.
Patlamanın meydana geldiği günden itibaren kaza olma ihtimalinin düşük olduğunu söylediğini belirten Toptaş, “Olayda terörist saldırı ihtimalinin de olabileceğini söyledik. Bu iddialarımızı hala sürdürüyoruz. Hemen olayın ertesinde daha bir tek yetkili veya uzman bir asker herhangi bir beyanda bulunmadan Bakan Veysel Eroğlu, ‘El bombalarının bulunduğu cephanelikte maalesef sayım yapılırken içeride el bombasının patlaması neticesinde büyük bir patlama meydana gelmiştir’ dedi. Yani bunu nerden biliyorsunuz, bu bilgiyi kimden aldınız, el bombasının patlamasını nasıl tespit ettiniz? Ardından Vali İrfan Balkanlıoğlu aynı beyanda bir açıklama yaptı. Ardından Genel Kurmay Başkanı Necdet Özel ‘Her şey ortada’ dedi. Şimdi aradan 10 gün geçti ve soruşturmayı yürüten askeri savcı 'Sabotaj ve terörist saldırı ihtimali yoktur' dedi. Yani bu şu demektir, hükümet olayın kaza olduğuna dair bir karar verdi, savcı da ben inceledim bu kazadır noktasını getirdi işi” dedi.
Sabotaj iddiasının olayın başından bu yana sürmesine rağmen üzerine gidilmediğini ve yeterli hassasiyetin gösterilmediğini savunan Toptaş, şunları kaydetti: 
“Sabotajı araştıracak olan yetkili Antalya Savcılığı harekete geçmemiştir. Açıklama yapan Eskişehir’deki Taktik Hava Kuvvetleri Mahkemesi’ne bağlı savcının incelemeleri sabotaj incelemesi değildir, orada onun askeri bir mahalde meydana gelen bir kazayı araştırmasından ibarettir, çünkü onun yetkisi sabotaj araştırması dahilinde değildir. 
Eğer burada bir sabotaj iddiası varsa Antalya'da görevli mahkeme tarafından Antalya'da ki mahkemeye bağlı savcı tarafından araştırılır. 
Antalya’da ki özel yetkili savcı olayın başından itibaren sabotaj ihtimali olması ihtimaline rağmen bütün uzmanlar bunu söylemesine rağmen ne böyle bir araştırma talep edilmiş nede bir araştırma inceleme yapılmamıştır. Askeri savcının yaptığı açıklamayı neye göre yaptığını bilmiyoruz. Hangi bilirkişilere yaptırdığını bilmiyoruz. Yaptırdığı bilirkişiler sabotaj konusunda uzman mıdır? bilmiyoruz. Bu açıklama bizi tatmin etmemektedir. Milleti tatmin etmemektedir. Sabotaj olma ihtimali hala vardır.”
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com