"Yeterli lobi çalışmalarını yapamadık"

"Yeterli lobi çalışmalarını yapamadık"
Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB) ve Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Genel Başkanı Hazim Sesli, Kütahya'da kurulan Bölgesel Kalkınma Ajansı'nın bağlı olduğu 4 ile de fayda sağlayacağını söyledi.

Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB) ve Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Genel Başkanı Hazim Sesli, Kütahya'da kurulan Bölgesel Kalkınma Ajansı'nın bağlı olduğu 4 ile de fayda sağlayacağını söyledi.

Uşak'taki bazı sivil toplum örgütü temsilcilerinin TR 33 sınıfındaki Kalkınma Ajansı'nın Kütahya'da kururlmasını siyasi olarak nitelendirdiğini kaydeden Sesli, bu görüşe katılmadığını belirtti. Kalkınma Ajansı'nın Uşak'ta kurulmasıyla ilgili çalışmaların yetersiz olduğuna inandığını ifade eden TÜGİK Genel Başkanı ve UOSB Başkanı Hazim Sesli, 'Uşaklılar ajansın kurulma aşamasında gerekli lobi faaliyetlerini yürütemedi'dedi.
Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Manisa illerini kapsayan kalkınma ajansının bu 4 ile yatırırmcı çekip prje desteği sağlamasını ümit ettiklerini söyleyen Sesli şunları söyledi;'
Kalkınma ajansının yönetim kurulunda her ilin valisi, belediye başkanı, il genel meclisi başkanı ile ticaret ve sanayi odası başkanı yer alıyor. Ajansın Kütahya'da kurulması önemli değil. Ancak Uşak bu konuda gerekli lobi çalışmasını yürütememiştir.
Uşak'taki arkadaşlarımızın kararın siyasi olduğu yönündeki söylemlerine katılmıyorum. Ajansın Kütahya'da kururlması siyasi bir karar değildir. Uşak olarak bizler ajansın ilimizde kurulması için ne kadar çalıştık tartışılır. Kentin ileri gelenleri ve Uşak Kalkınma Vakfı bu konuda yetersiz kaldı.
Diğer illerin kalkınma vakıfları etkin rol oynadı. Ancak bizim ilimizdeki fikir önderlerinin içinde yer aldığı Vali'nin başkanlığındaki kalkınma vakfı bu çalışmaları yapamadı. Bunun ciddi bir şekilde sorgulanması gerekiyor'dedi.
TR 33 sınıfı Bölgesel Kalkınma Ajansı'nın bağlı olduğu 4 ile de fayda sağlayacağına da inandıklarını aktaran Sesli, ' ajansın merkezinin Kütahya'da olması çok önemli değil. Önemli olan destek alabileceğimiz proje ve yatırımları sunmak. Kalkınma ajansına proje ve yatırım sunmadğımız takdirde hiç bir şey elde edemeyiz. Uşak olarak bunu tartışmalıyız ve proje üretip gerekli destekleri almanın yollarını aramalıyız'diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com