Yetkililer unuttu mu?..

Yetkililer unuttu mu?..
14 Şubat 2011 Pazar gecesi Afyonkarahisar çevreyolu üzerinde yer alan tren garının karşısında LPG tankı patlamış çok sayıda vatandaş ve itfaiye personeli yaralanmıştı. Çevre yolunda olayın yaşandığı bölüm ile Fatih Mahallesi'ndeki bir sokakta aşırı derec

14 Şubat 2011 Pazar gecesi Afyonkarahisar çevreyolu üzerinde yer alan tren garının karşısında LPG tankı patlamış çok sayıda vatandaş ve itfaiye personeli yaralanmıştı. Çevre yolunda olayın yaşandığı bölüm ile Fatih Mahallesi'ndeki bir sokakta aşırı derecede tahribat meydana gelmişti. Patlama olayının üzeriden yaklaşık 3 ay geçmesine rağmen patlamanın etkisiyle savaş alanına dönen Fatih Mahallesi'ndeki sokak hala onarılmayı bekliyor.
14 Şubat Pazar gecesi Kütahya-Afyonkarahisar çevreyolunda LPG yüklü kamyondaki gaz kaçağı nedeniyle meydana gelen patlama ve sonrasında çıkan yangında tankın bulunduğu yol ve çevredeki binalarda büyük hasar meydana gelmişti.
Patlama sonrasında Kütahyalı yetkililer meydana gelen hasarları en kısa sürede onaracaklarını söylemlerine rağmen, patlammanın yaşandığı yolun yanında bulunan binaların önündeki yol olduğu gibi duruyor. Adeta savaş görüntüsü andıran yoldan her gün geçmek zorunda kladıklarını belirten vatandaşlar, adeta şubat ayına geri döndüklerini dile getirdiler.
O patlama gecesinde adeta cehenemi yaşadıklarını belirten mahalle sakinleri, yolun neden onarılmadığına anlam veremediklerini ifade ettiler.
Yetkililerin “biz onarım çalışmlarına hemen başlaycağız” ancak belli yerlerin onarıldığını bazı yerlerin onarılmadığını belirten vatandaşlar şu tepkileri dile getirdiler:
“Biz o korkunç geceyi bize hatırlatacak anılardan kurtulmak için kendi kendimize psikolojik mücadele veriyoruz ancak bu yoldan ne zaman geçsek o geceye ait her şeyi hatırlıyoruz. Biz Kütahyalı yöenticilerimizden bu yolun bir an önce onarılmasını istiyoruz” şeklinde isteklerini sıraladılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com