“Yetkililerin hiç mi suçu yok?”

“Yetkililerin hiç mi suçu yok?”
Uşak Makine Mühendisleri Odası, kent merkezindeki tren yolu güzergahında meydana gelen kazaların önüne geçilmesi amacıyla güzergahın tel örgülerle kapatılmasını istedi.

Uşak Makine Mühendisleri Odası, kent merkezindeki tren yolu güzergahında meydana gelen kazaların önüne geçilmesi amacıyla güzergahın tel örgülerle kapatılmasını istedi.
Uşak kent merkezinden geçen tren yolu güzergahında sürekli kazaların meydana geldiğini ve bu kazalarda özellikle ölümlerin yaşandığını belirten Makine Mühendisleri Odası Başkanı Polat Aslan, “En son geçen hafta Emine İlayda Topbay adlı genç kızımız tren çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Yetkilileri acilen önlem almaya çağırıyoruz”dedi. Oda binasında düzenlediği basın toplantısında konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ve teknoloji çağında basit tedbirlerle önlenebilecek kazaların önüne geçilememesinin, kazalarda insanların ölmesinin Türkiye'nin ayıbı olduğunu belirten Aslan, sivil toplum kuruluşlarından da bu konuda destek istedi.
Konunun takipçisi olacaklarını ve tren garında yapılan yükleme işlemlerinin de kontrolsüz olarak gerçekleştirildiğini öne süren Polat Aslan, “Biz tren yolu güzergahının kent merkezinden çıkartılmasını istiyoruz. Kısa vadede bu mümkün değilse kent merkezindeki güzergah tel örgülerle çevrilerek güvenlik şeridi oluşturulmalıdır. Yayaların karşıya geçebilmesi için de belirli noktalar bırakılıp bu alanlara sesli ve görüntülü uyarıcılar yapılmalıdır. Bunun yanı sıra tren garının arka bölümünde yük trenleri kontrolsüzce yük indirip bindiriyor. Gelişi güzel kontrolsüzce yapılan bu yük işlemlerinde de bir kaza olmadan gerekli tedbirler alınmalıdır. Biz bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz ve diğer sivil toplum kuruluşlarının da bize destek vermesini istiyoruz”dedi.
Kent içinden geçen tren yolu güzergahında ilköğretim okullarının da bulunduğunu ve önlem alınmaması durumunda yeni kazaların kaçınılmaz olduğunu da ifade eden Polat Aslan, “Geçen hafta okula gitmek için evinden çıkan 16 yaşındaki Emine İlayda Topbay, tren çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Bu olay Uşaklıları derinden üzdü. Daha önce de iki çocuk annesi bir kardeşimizi aynı şekilde kaybettik. Emine İlayda'nın kazası müzik tutkusu ve giydiği kapşona bağlandı. Bu olayın basında kapşon taktığı ve mp3 player dinlediği için oldu şeklinde çıkması bizi hayretler içinde bırakmıştır. Devlet Demir Yolları'nın ve yetkililerin bu olayda hiç mi suçu yok?. Buradan bu olay nedeniyle tüm yetkililere sesleniyorum .Vicdanınız rahat mı? Bu son kazadan ders çıkarılıp gerekli önlemler acilen alınmalı”diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com