YGS tarih mi oluyor?

YGS tarih mi oluyor?
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, uzun dönemde sınavları kaldırmayı planladıklarını açıkladı.

Sınavların kaldırılma sürecinin 4-5 yılı bulabileceğini dile getiren Dinçer, ortaöğretimin zorunla hale getirilmesi çalışmalarının tamamlanmasında ise biraz daha vakte ihtiyaçlarının olduğunu belirtti.

Bakan Dinçer, Antalya'da düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştay'ına katıldı. Çalıştayın ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Dinçer, uzun dönemde sınavları kaldırmak için çalışma yaptıklarını söyledi. Öğrencilerin bir üst sınıfa geçmek için yapılan çalışmalara değinen Bakan Dinçer, ortaöğretimin zorunlu hale getirilmesi çalışmalarının ise biraz daha vakte ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Yeni sistem ile ilgili gelen eleştirilere cevap veren Bakan Dinçer, yeni sistemin okula devam etme çağında olan çocuklar için yapılan bir düzenleme olmadığının altını çizdi. Kazanımların geriye götüreceği yorumlarının doğru olmadığını dile getiren Bakan Dinçer, bu esnekleştirmenin doğuracağı sonuçlar ile ilgili tereddütleri gidermenin kendilerinin görevi olduğunu vurguladı.

BAKAN DİNÇER: TÜSİAD, CEVAP VERSİN

TÜSİAD'ın yaptığı eleştirilere de cevap veren Bakan Dinçer TÜSİAD'ın dünyadaki bütün kaynaklara ulaşabileceğini hatırlatarak dünyada kesintisiz eğitimi uygulayan kaç tane ülke olduğunu sordu. Bakan Dinçer, "Dünyanın çoğu ülkesinde kesintili eğitim uygulaması varken Türkiye'de bu uygulamaya geçişin sorunlu olacağına dair değerlendirmeyi sizin takdirinize bırakıyorum." dedi.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com