YGS'nin İptali Mümkün mü?

YGS'nin İptali Mümkün mü?
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, şifre skandalı ardından tartışmalı hale gelen YGS sınavının iptalini gerektirecek bir durum olmadığını söyledi..

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir'den Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda yaşanan skandala ilişkin yeni açıklama geldi.

Demir, Danıştay'ın sınava ilişkin iptal kararı vermesi halinde sınavı yeniden yapabileceklerini açıkladı.

Demir,"Yanlış cevapların yerleşmesinde eksiklik var ama adaya avantaj yok. Olağan dışı hiçbir durum sözkonusu değil. Gizlediğimiz hiçbir şey yok. Dün itibariyle 1 milyon 400 bin adayın soru kitapçığı okundu, sorun yok. Sınavda kişiye özel bir mualeme sözkonusu olamaz. Kamuoyu her adayın kitapçığnı görecek, bu sayede bir hata olup olmadığı görülecek" dedi.

HER ADAYA MEKTUP

Demir, ayrıca sınava giren tüm adaylara tartışmalı süreçleri antacağı bir mektup göndereceğini de açıkladı. Demir, mektubunda adaylardan ikinci sınava odaklanmalarını isteyeceğini de belirtti.

AYNI SİSTEM İKİNCİ SINAVDA DA KULLANILACAK

ÖSYM'nin 5 Ekim'den bu yana her sınavlardaki tüm oyunları bozduklarını iddia eden Demir, oyunları bozdukları için kendilerine komplo kurulduğunu ileri sürdü.

Demir, üniversite sınavının ikinci basamağında da aynı sistemi kullanacaklarını açıkladı.

ESKİ BAŞKANA ÇAĞRI

ÖSYM Başkanı Demir'i yaptığı açıklamalar nedeniyle eleştirilen Eski Başkan Ünal Yarımağan'a da yeni başkandan çağrı geldi. Demir, "Tecrübelerini bizimle paylaşsın" dedi.

ÇUBUKÇU: SINAVIN İPTALİ SÖZ KONUSU DEĞİL

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, şifre skandalı ardından tartışmalı hale gelen YGS sınavının iptalini gerektirecek bir durum olmadığını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com