YHT projelerinde yer almayan Kütahya, siyasilere tepkili

YHT projelerinde yer almayan Kütahya, siyasilere tepkili
Yüksek Hızlı Tren projelerinde tamamen güzergah dışında kalan Kütahya'da, siyasilere tepkiler sürüyor. Tepkiler üzerine Kütahya Fikir Platformuna açıklama yapan AKP'li vekil Dr. Soner Aksoy faturayı, Başbakan geldiğinde hızlı trenle ilgili pankart hazırla

ÖZEL HABER - Gerek yerel gerekse genel seçimlerde AKP’ye en yüksek oyu vermede yarışan Kütahya’nın, Yüksek Hızlı Tren projelerinde tamamen güzergah dışında bırakılmasına Kütahya Fikir Platformu’nda (kutahyafikirplatformu@googlegroups.com) tepkiler sürüyor, nedenleri üzerinde duruluyor.
 
AKP’den son milletvekili seçimlerinde aday adayı da olan Kütahyalı İsmet Duman’ın TCDD’de Genel Müdür Yardımcısı olmasına rağmen; demiryollarından Kütahya’nın hak ettiği hizmeti alamadığı, YHT güzergâhının dışında bırakıldığı, bunun üzerine bakım gerekçesiyle bazı hatların da kaldırıldığı Platform üyelerince dile getirildi.
 
YHT konusunda Kütahya’nın üzerine düşen görevi yapmadığını dile getiren İşadamı Göksel Özçınar ise, “Sayın Başbakanımız Kütahya’ya Zafer Havalimanı açılışı yapmaya geldi ve açılışta sordu; ‘Karayollarınız tamamlanıyor, hava yolunuz tamam. Başka ne istiyorsunuz diye… ‘Kütahyalıdan tık yok’. Bir talepten önce ön hazırlık yapılıp ve o mitingde pankartlar açılsaydı. Başbakanımızdan ‘Hızlı tren istiyoruz’ diyerek tezahürat yapılsaydı, hızlı tren sözü o açılış mitinginde alınabilirdi” açıklamalarında bulundu.
 
SONER AKSOY: “İL BAŞKANIMIZ PANKART HAZIRLATABİLİRDİ”

Bunun üzerine Platform üyelerine açıklama yapan Kütahya Milletvekili Soner Aksoy ise, Yüksek Hızlı Tren konusunda çok uğraş verdiğini ve yalnız kaldığını vurguladı. “İl başkanımız Kütahya’da Göksel Beyin dediği gibi bir pankart hazırlatabilirdi” diyen Aksoy, bu konuyu il başkanına defalarca söylediklerinin de altını çizdi.
 
İHSAN TUNÇOĞLU: “İSMET DUMAN 200 MİLYON DOLAR YATIRIMI AÇMALI”

Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu, TCDD’nin Kütahya’ya 200 milyon dolarlık bir yatırım yapacağı dile getirildiğini hatırlatarak; “Açıklamanın üzerinden 3 ay gibi bir süre geçmiş Nasıl ve nerede bir çalışma yapılmış, ne kadar harcama yapılmış? Hızlı Tren Projesinde Kütahya yer alıyor mu? Almıyorsa o zaman bu 200 milyon dolar nereye harcanacak? Zafer Havalimanını bile kat kat aşan bu yatırımı Sayın Başbakanımız Havalimanı açılışında niçin müjdelemedi? AK Parti milletvekillerimizin ve AK Parti İl Başkanının ve 200 milyon dolarlık yatırımla ilgili açıklamaları oldu mu? Bu yatırım doğruysa bunun açıklaması kamuoyuna böyle mi olmalıydı?” sorularının ilgililerce ve TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmet Duman tarafından cevaplanması gerektiğini dile getirdi.
 
NURİ UYGUN: “YATIRIMI DEVAM EDEN TRENLER NEDEN KÜTAHYA’YA UĞRAMIYOR?”

Kütahyalı İşadamı ve Kütahya İlinden Yetişenler Derneği Ankara Şube Başkanı Nuri Uygun da, Platforma yaptığı yazılı açıklamada, dile getiren büyük yatırımla ilgili bilgi sahibi olmadıklarını ifade ederek, “Böylesine etkili gücümüz varsa niçin hızlı tren Kütahya’dan geçirilmiyor? Yatırımı ve projeleri devam eden diğer trenler neden Kütahya’ya uğramıyor? Böyle ciddi bir yatırım varsa hangi vekilimizin takibinde ve AKP Kütahya İl Başkanımızın bilgisi dahilinde mi? Yoksa bu yatırım başka illere mi yapılıyor?” sorularının cevaplanması gerektiğini belirtti. (AkisGazetesi.com.tr)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com