YİBO'lar Arası Atletizm Turnuvası

YİBO'lar Arası Atletizm Turnuvası
AFYONKARAHİSAR'DA YİBO'LAR ARASINDA ATLETİZM TURNUVASI DÜZENLENDİ

AFYONKARAHİSAR'DA YİBO'LAR ARASINDA ATLETİZM TURNUVASI DÜZENLENDİ

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yatılı İlköğretim Bölge Okulları (YİBO) Arası Aatletizm Yarışmaları, Atatürk Stadı'nda yapıldı.
Yarışmalar öncesinde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, YİBO'ların fırsat eşitliği sağlayan yerler olduğunu, Türkiye'nin bazı yerlerinde YİBO'ların kapatılmaya yüz tuttuğunu belirtti. Afyonkarahisar'da 9 YİBO'nun bu tür etkinlikler içerisinde yer aldığını bildiren Yıldırım, '2011-2012 öğretim yılından itibaren Bayat ilçemizde bir YİBO okulumuz daha faaliyete geçecek. İnşallah on kardeşli sıcak ve güzel bir aile olmuş olacağız. YİBO'lardaki bu faaliyetler diğer illerimize de örnek teşkil etmektedir' dedi.
Kadaifçioğlu Kız YİBO Müdürü Metin Aygök ise, yatılı olarak okuyan öğrencilerin dersleri dışında arta kalan serbest zamanlarını verimli şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla böyle bir organizasyon yaptıklarını söyledi. Aygök, yatılı okulda kalan öğrencilerin bedensel, zihinsel ve kültürel yönden gelişimlerine katkıda bulunmak, her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, aralarında birlik, beraberlik, dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek amacıyla atletizm yarışmasını düzenlediklerini iletti. YİBO'ların farklı belde ve köylerden gelen çocukların ortak bir yaşam ve kültür etrafında birleştirerek onlarda ortak bir hedef oluşmasına hizmet ettiğini söyleyen Aygök, 'Ülkenin ve geleceğinin sağlıklı ve güvenli olabilmesi için Yatılı İlköğretim Bölge Okullarına büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Hepimiz YİBO'ların sıradan okullar olmadığı bilinciyle, azim ve fedakarlıkla çalışmaktayız' diye konuştu.
9 YİBO'nun katıldığı kros yarışmalarında 36 erkek ve 27 kız sporcu 1600 ve 2000 metrede derece için mücadele etti. 1600 metrede koşan kız öğrenciler, bitiş çizgisine birinci varabilmek için kıyasıya mücadele sergiledi. 1600 metre koşusunda Kadaifçioğlu YİBO ilk dört sırayı alırken, dereceler şu şekilde oluştu: Döne Atılgan birinci, Funda Akdal ikinci ve Gizem Emer üçüncü oldu.
2000 metre erkekler koşusunda ise Emirdağ Perihan Kemal Çuna YİBO'dan Mesut Koycu birinci, İhsaniye Atatürk YİBO'dan Hasan Ferhan Ölmez ikinci ve Dinar SPK YİBO'dan Emre Akan ise üçüncülüğü elde etti.
Yarışmada derece elde eden sporculara ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Çakal ve Gençlik Spor Şube Müdürü İsmail Barın verdi. Atletizm yarışmalarına katılan bütün YİBO okullarının müdürlerine de katılım belgesi takdim edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com