Yiğit Bulut AK Parti'den Aday Oluyor!

Yiğit Bulut AK Parti'den Aday Oluyor!
Partilerde adaylık listeleri oluşmaya başlarken AK Parti, yeni popüler isimlere listesinden yer verecek...

Partilerin YSK'ya aday listelerini verecekleri gün olan 11 Nisan tarihi yaklaşırken, kimlerin aday olacağına dair yoğun kulis faaliyetleri yaşanıyor.

Aday adayları bir taraftan parti kademelerinde etkili isimlere ulaşmanın yollarını ararken, kimi isimler ise bizzat parti yönetimleri tarafından aday olmaları için davet ediliyor. AK Parti'de bu özel davet edileceği konuşulan isimler arasında iki gazeteci de var.

Bunlardan birisi son zamanlarda bizzat PKK lideri Abdullah Öcalan tarafından boy hedef haline getirilen yazar olan Mehmet Metiner oldu. Metiner'in adaylığı seçimin gündeme gelmesi ile birlikte ortaya atılan isimlerden oldu. Ancak son yaşanan PKK tarafından tehdit olayından sonra aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılan isimlerden olduğu konuşuluyor.

Bizzat Erdoğan tarafından partiye davet edilen diğer gazeteci ise Habertürk Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut olacak.

Yiğit Bulut'un Doğan Grubu'nda olduğu dönemde de hükümete yakın duruşu ile bilinen isimlerden olmuş, sonra da bu yakınlığından dolayı gruptan ayrılmak zorunda kaldığı öne sürülmüştü.

Yiğit Bulut'un isminin de 11 Nisan'da YSK'ya verilecek isimler arasında yer alacağına kesin gözüyle bakıldığı konuşuluyor.

Rotahaber

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com