Yiğit Bulut o kadar da kazanmıyormuş!

Yiğit Bulut o kadar da kazanmıyormuş!
Başbakanın Başdanışmanı Yiğit Bulut, TRT'de yaptığı programdan aldığı ücreti deşifre eden CHP ve Sözcü gazetesine Twitter'dan tepki gösterdi
Sözcü Gazetesi, TRT Haber'de yayınlanan "Derin Analiz" programında yorumculuk yapan Yiğit Bulut'un programdan ayda 40 bin TL aldığını iddia etmişti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç da, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın yanıtlaması istemiyle "Kamu görevlisi bir kişinin TRT'de program yapması ve karşılığında ücret alması yasal mıdır? Yasal değil ise Yiğit Bulut'a program ücreti nasıl ve hangi adla ödenmektedir? Yiğit Bulut'a TRT'nin ayda 40 bin TL ödediği doğru mudur? Doğru değilse Yiğit Bulut'a aylık ne kadar ödenmektedir" sorularını sormuştu.
 
Yiğit Bulut, Haluk Koç'a ve Koç'un iddialarını haber yapan Sözcü Gazetesi'ne twitter adresinden cevap verdi. İddiaları yalanlayan Bulut şu açıklamayı yaptı:
 
YALAN HABER VE İFTİRALAR
 
"TRT'deki programın etkisi ve ratingi ile mücadele edemeyeceğini anlayanlar yalan haber ve iftiralar ile bu oyunları oynamaya bile tenezzül ediyorlar. İşin en acısı ise, Sözcü gibi tek misyonu iftira yalan olan bir organın peşine takılan ana muhalefet partisi. Uzun lafin kısası bu tip kara propogandanin neden yapıldığı çok açıktır ve bu yöntemle etki kırmayı deneyenler yine hüsrana uğrayacaklardır. Muhalefet Partisi sözcülerinin soracaklari sorular varsa, İş Bankası'nın son 10 yılda sattıkları istiraklerinden başlamalarinda yarar var."

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com