Yiğit Bulut'tan Erdoğan'a şok yazı!

Yiğit Bulut'tan Erdoğan'a şok yazı!
Yiğit Bulut bu yazısında Erdoğan'ı ve hükümeti yerden yere vuruyor!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni başdanışmanı Yiğit Bulut Ekim ayının 2. günü 2006 yılında Radikal gazetesi'nde kaleme aldığı köşeyazısında Erdoğan'ı ve AKP hükümetini yerden yere vurmuştu. 2006'dan bu yana Türkiye'de ne değişti de Yiğit Bulut 180 derecelik bir dönüş yaptı?
 
 
Yiğit Bulut 2006'da Radikal Gazetesi'ndeki yazısında "Sevgili dostlar, ne güzel değil mi? Bu ülkede insanlar evine ekmek götürebilmek, çocuklarını okutabilmek için sabahın köründe yollara düşüyor, hükümet fındık üreticisine 'Ne halin varsa gör' diyor, Başbakan şehit aileleri için 'Şimdi onları mı dinleyeceğim' buyuruyor, memura gelince herkesin eli titriyor ama Ofer'e olunca 'herkes tek tek dinleniyor, ülkenin kaynakları ve imkânları' imar planı değişikliğine varıncaya kadar seferber ediliyor...
 
Sevgili dostlar, son beş yılda özellikle AKP iktidarı döneminde belediyelerde yapılanları, transfer edilen toprak-imar rantını görünce artık isyan ediyorum. Bu kadar kör göze parmak, bu kadar adam kayırma, bu kadar açık ve herkesi aptal yerine koyan sermaye transferi olmaz...
 
Bu noktada 'Haram yemedim, yedirmem' diyen Topbaş'a ve konuyla doğrudan ilgili olduğu için Turizm Bakanı'na sesleniyorum; madem böyle bir değişiklik yapılabiliyordu, yarım kalmış o otel kamuya kazandırıldıktan sonra her türlü düzenleme yapılır ve yaratılan katma değer özel sektöre devredilerek, ortaya çıkacak 500 milyon dolardan fazla kâr, kamu ve belediye için kullanılırdı. Sakın savunma olarak 'Kamu yapamaz' demeyin. Belediye 'Cevahir Çarşısı' için aynı yöntemi hem de özel sektör ile ortak olarak kullanmadı mı? 
 
Sonuç: Bizim çocuklarımızın cebine girecek, İstanbulluya hizmet olarak dönebilecek bir para Ofer'in cebine konuluyor. Vicdanınız rahat mı sayın yetkililer? Rahatsa, fazla salmayın kendinizi, unutmayın hesap günü gelecek..." bunlardan rahatsız olduğunu dile getiriyordu.
 
Yiğit Bulut'un rahatsız olduğu yukardaki durumlar düzeldi mi de Yiğit Bulut AKP'ci oldu? Tam aksine Yiğit Bulut'un yukardaki saydığı sorunlar artarak devam etti. Değişen Yiğit Bulut'un koltuğu oldu hep. Rant bugün hiç olmadığa kadar var, adam kayırma aldı başını gidiyor, adalet tatile çıkmış, vicdanlar sandıklara kitlenmiş, fakir hep fakir ancak yandaşa koltuk, makam, mevki, ihale gani... Yiğit Bulut da bunlara kandın anlayacağınız. (BCO)
 
 
Yiğit Bulut'un o yazısından o bölüm:

 
Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com