Yiğit Bulut'tan Şok İddia!

Yiğit Bulut'tan Şok İddia!
Yiğit Bulut'a göre saldırı polislere yönelik değil, Başbakan Erdoğan'a yönelik suikast girişimiydi. Ancak...

elmahaber

Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, Başbakan'ın konvoyuna düzenlenen saldırı ile ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Canlı yayına bağlanarak saldırıyı yorumlayan Bulut, Başbakan'ın konvoyunun düzeni hakkında geniş bilgi sahibi olduğunu ve bu saldırının polis ekibine değil bizzat Tayyip Erdoğan'ın kendisine yapıldığını, bunun bir suikast girişimi olduğunu ifade etti. Teröristlerin konvoyun içinde Başbakan'ın olup olmadığını bilme ihtimallerinin bulunmadığını, bu sebeple de polislerin ateş ve bombalara maruz kaldıklarını da sözlerine ekledi.

Bu saldırının korkutma amacı taşımadığını, Başbakan Erdoğan'ı öldürmeye yönelik olduğunu ileri süren Bulut, geçtiğimiz iki aya dikkat çekti.

Abdullah Öcalan ve devletin görüşme halinde olduklarını bilen PKK içindeki bazı grupların, 'Öcalan devletle anlaştı. Artık onunla işimiz kalmadı.' düşüncesine sahip olarak Karadeniz ve Anadolu bölgelerine yerleşme, aynı zamanda da bu bölgelerde eylem yapma düşüncesine sahip olduğunu ifade eden Bulut, 'Tabi ki şu saatten sonra gelen bilgilere göre daha iyi anlaşılacaktır olay. Ancak mevcut bilgilere bakılarak ilk aşamada saldırının PKK tarafından gerçekleştirildiğini  söylemek yanlış olmaz.' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com