Yıkıldı yıkılacak

Yıkıldı yıkılacak
Kütahya şehir merkezinde bulunan birçok tarihi evden bazılarında zaman zaman çöküntüler meydana gelmesi üzerine vatandaşlar tedbir alınmasını istiyor. Metruk evlerin insan güvenliğini tehdit etmesi ve yetkililerin bu evlere müdahale etmemesi vatandaşlar a
Kütahya çarşı merkezine sadece 300 metre mesafede bulunan Mecidiye Mahallesi Müderris Caddesinde bulunan metruk evle tehlike saçıyor. Her an yıkılacakmış gibi görünen metruk evler mahallelinin de korkulu rüyası. Mahallenin geçiş güzergahı ana caddede bulunduğunu belirten mahalleli: “Bu evlerin bulunduğu caddeden her gün geçiyoruz. Çocuklarımız mecburen bu yolu kullanıyor. Bu hiçbir işe yaramayan binalar illa birisinin yaralanmasına veya ölümüne sebep olacakta öylemi yıkılacak. Kütahya’nın derdi ile dertlenen yöneticileri bu konuya el atmalarını istiyoruz.”dediler.
Eski evlerin bulunduğu yerlerde çocuklarının sokakta oynarken her zaman tedirginlik yaşadıklarını belirten vatandaşlar, eski evlerle ilgili olarak yetkililer tarafından tedbir alınması gerektiğini ifade ettiler.
İçinde kimlerin kaldığı belli olmayan bu evler çevrede yaşayanları tedirgin etmesinin yanında, bakımsızlıklarından dolayı evlerin yanından geçmek isteyenlere de, her an üzerlerine binadan bir parça düşme korkusu yaşıyor.  
Geçtiğimiz aylarda Samanpazarı’nı Menderes Caddesi’ne bağlayan Meydan Caddesinde metruk evlerin duvarları ana yola ve araçların üzerine çökmüştü. Bu tehlikenin bir an önce çözülmesini isteyen vatandaşlar, metruk evlerin yanından geçmemeye özen gösterdiklerini, çünkü ne zaman binadan bir parça düşeceğinin belli olmadığını ifade ettiler.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com