Yıl sonunda doğalgaz kullanmaya başlıyor!

Yıl sonunda doğalgaz kullanmaya başlıyor!
Siirt'te kent içi doğal gaz şebekesinin yapımı hızlı bir şekilde devam ediyor. Yüklenici firmanın müdürü Mustafa Yardımcı, olağanüstü bir durum meydana gelmediği takdirde yıl sonuna kadar ilk gazı verecekleri müjdesini verdi.

Mustafa Yardımcı, 4 ekiple çalışmaları sürdüklerini belirtti. Amacın, vatandaşı rahatsız etmeden ama hızlı bir şekilde doğal gaz şebekesini çekmek olduğunu belirten Yardımcı, "Bu amaçla, teknik elemanlarımızın kontrolünde 4 ayrı ekiple çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2011 yılı hedefimiz 25 km boru döşemektir. Çalışmalarımızı, bu hedefe ulaşacak şekilde sürdürüyoruz. Doğalgaz borularını çekip gerekli testleri yaptıktan sonra vatandaşlarımızın tozdan etkilenmemeleri için belediye ile yaptığımız anlaşma gereği o cadde ve sokaklar asfaltlanıyor. Yıl sonuna kadar Kooperatif Mahallesi'nin tamamına yakın bir bölümüne doğal gaz verebileceğimizi umuyoruz. Şirket olarak, Siirt ve Batman illerinin doğal gaz şebekesinin yanı sıra dağıtımını da üstlenmiş bulunuyoruz. Vatandaşların abonelik işlemlerini de biz yapacağız. İşlerimizi, Bahçelievler Mahallesi'nde açacağımız ofiste yürüteceğiz.” dedi.
Siirt halkının, çalışmalarda kendilerine çok yardımcı olduklarını belirten Yardımcı, teşekkür ederek, çalışmaların hızlı sürdüğünü söyledi.


(CİHAN)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com