Yılan hikayesi Quaresma

Yılan hikayesi Quaresma
Samet Aybaba'nın takıma gelmesinden sonra istenmeyen adam ilan edilen Quaresma tam bir yılan hikayesine döndü.

Maaliyeti fazla olan ve bekleneni karşılayamayan futbolcu gözden çıkarıldı. Arap sacına dönen hikayede şimdi de takımda kalacak gibi duruyor. Aybaba 7 numaralı formayı verdi ve büyük ihtimalde takımda kalacak. Peki bu ana kadar neler yaşandı Quaresma neden gözden çıkarıldı ve tekrar neden takıma alındı. Quaresma'nın ve Beşiktaş'ın yaşadığı olayları şöyle sıralayabiliriz.

QUARESMA'IN BİLETİ KESİLDİ

Beşiktaş'ın Portekizli futbolcusu Quaresma'yı takımda düşünmediğini dile getiren Aybaba, "Beşiktaş Kulübü'ne katkısı olacak futbolcuları elimizde tutacağız, olmayanları göndereceğiz. Benim hiçbir oyuncu ile kişisel sorunlarım olmamıştır. Ancak Quaresma'nın maliyetine ve Beşiktaş takımına katkısına baktığımız zaman Quaresma'nın takımda kalmaması gerektiğini düşünüyorum ve Beşiktaş yönetimine de verdiğim raporda bunu dile getirdim" dedi.

KAMP'A ALINMADI

Aybaba, bu sezonun kadrosunda Quaresma'nın olup olmayacağı yönündeki soruyu ise ''Quaresma'nın takımla ilgili yaşadığı sorunlarla aramızda olması zor gözüküyor'' diye yanıtladı.

QUARESMA: 'BANA YAPILANLAR UTANÇ VERİCİ'

Beşiktaş Yönetimi'nin kendisine gösterdiği tavrı hak etmediğini ve yapılanların utanç verici olduğunu dile getiren Portekizli futbolcu, "Beşiktaş'ta oynadığım sürece elimden geleni yapmaya çalıştım. Ancak takımdan ayrı çalışmayı, bu tavırları görmeyi hak ettiğimi düşünmüyorum. Ben böyle davranırken bir anda ne değişti bilmiyorum. Bu yapılanlar bence utanç verici. Antrenman için malzeme bile verilmiyor. Bazen 30 dakika antrenman malzemesi bekliyoruz. Tekrar ediyorum; bana yapılanlar utanç verici. Buradan tekrardan başta başkan Yıldırım Demirören'e ve eski yönetime bana gösterdikleri yakın ilgi ve alaka icin teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

FERNANDES'LE ARALARINA KARA KEDİ GİRDİ

Beşiktaş'ta takımın  yüzde 70'e yakınının Quaresma'nın dönüşüne sıcak bakmadığı ve takım ruhunu bozacağını düşündüğü ortaya çıktı. Hatta Portekizli Fernandes'in, geçen sezonun sonlarına doğru Quaresma ile aralarının açıldığı ve bu yüzden onun da vatandaşı için 'Takım ruhunu bozabilir" diyenlerin arasında yer aldığı öğrenildi.

'FEDA' DEMİYOR

Beşiktaş yönetimi, Ricardo Quaresma'nın geleceği hakkında net bir karar almazken, oyuncunun menajeri Jorge Mendes'in Türkiye'deki ortağı Ahmet Bulut, Portekizli yıldızın yıllık ücretinde bir indirime gitmeyi düşünmediğini ifade etti.

QUARESMA GALATASARAY'A YAKIN

Kartal, Sarı Kırmızılı takımın kadrosunda düşünmediği Milan Baros'a kancayı taktı. Bu transfer için Samet Aybaba'nın onayı alındı. Yönetim Çek oyuncuya karşılık Quaresma'yı önermeye hazırlanıyor. Forvet arayışlarını sürdüren Beşiktaş, stat konusunda ters düştüğü Galatasaray'a dev bir takas önerisi hazırlığı içinde....

QUARESMA KALIYOR MU?

Spor yazarı Nurullah Öztürk, Quaresma ve Beşiktaş kampı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

”Aldığım istihbaratlara göre Quaresma büyük ihtimalle Beşiktaş’ta kalacak. Çok büyük bir teklif olmazsa kendisini önümüzdeki sezonda Beşiktaş formasıyla izleyeceğiz. Edindiğim bilgilere göre teknik direktör Samet Aybaba, Quaresma’nın burnunun biraz sürtünmesini istemiş. Beşiktaş’ın değerini bilmesi ve kendisine çeki düzen vermesi için böyle bir strateji belirlenmiş. Büyük ihtimalle ikinci etap kamp çalışmalarına katılacak ve kadroya dahil edilecek.

7 NUMARALI FORMA Q7'NİN

Beşiktaş’ta ayrılması gündemde olan Ricardo Quaresma için ortaya atılan ‘af’ iddialarına bir yenisi daha eklendi.

Forma numaralarını TFF’ye bildiren siyah beyazlılar, 7 numarayı yine Portekizli futbolcuya verdi. Teknik direktör Samet Aybaba, as oyunculara 1’den 11’e kadar forma dağıtırken; kadro dışı kalan Quaresma’ya ise 7 numarayı verildi. (UGO)

Sansursuzhaber.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com