Yılda 10 bin email gönderiyoruz

Yılda 10 bin email gönderiyoruz
İngiltere'de bir ofiste çalışan bir kişinin yılda toplam 10 bin email gönderip aldığı belirtildi.
İngiltere'de çaşılanlar arasında yapılan bir araştırmada bir çalışanın yılda gönderip aldığı email sayısının 10 bin olduğu belirtildi. Araştırmada çalışanların beşte biri kesinlikle kalem ve kağıt kullanmadığını kabul etti.
 
Yüzde 10'undan fazlası bütün gününü bilgisayar veya cep telefonu başında harcarken dörtte biri email öncesi yaşamı hatırlamıyor.
 
Warwick İşletme Fakultesi uzmanlarının yaptığı araştırmada çalışanların yüzde 58'i teknolojinin daha üretken yaptığını düşünüyor. Ortalama bir İngiliz çalışanı günde 40 mail gönderiyor ya da alıyor. 
 
Yüzde 57'si iş mailine iş saatleri dışında da bağlandığını söyledi. Bunların yüzde 85'i emaiilerin kendilerini daha üretken yaptığını belirtti.
 
Geleneksel iletişim metotları ise tali kalmış. Çalışanların 10'da 1'i işyerinde kesinlikle telefon konuşması yapmadığını ve yüzde 48'i kesinlikle mektup göndermediğni belirtti. 
 
Yüzde 58'inden fazlası bilgisayar, tablet bilgisayar ve cep telefonu gibi elektronik aletlerin kendisini işyerinde daha çalışkan yaptığını söyledi. 
 
Son istatistikler İngiltere'de 1973'ten beri verimliliği her yıl yüzde 2 arttığını gösteriyor. Warwick İşletme Fakultesi'nden Will Skillman "1950'lerden beri işyerinde teknoloji çok hızlı değişti. Telefondan daktiloya ondan kişisel bilgisayara ondan cep telefonuı ve tablet bilgisayara çok hızlı bir gelişme gösterdi. Bizim çalışmamız gösteriyor ki çalışanlar arık daha hareketli oldu. Ama verimlilik arttı mı o belirsiz" dedi.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com