Yıldırım cezaevinden çıktı!

Yıldırım cezaevinden çıktı!
Aziz Yıldırım, Metris Cezaevi'nden tahliye edildi. Metris Cezaevi önünde büyük taraftar kalabalığı Aziz Yıldırım'la kucaklaştı ve Yıldırım Metris Cezaevi'nden ayrıldı.

Karardan yaklaşık 3 saat sonra Aziz Yıldırım özgürlüğüne kavuştu.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!


PEKİ NİYE SERBEST KALDI?
 
Tahliye nedeni, İnfaz Yasası değil. Sanığın mahkumiyet kararını Yargıtay’a götüreceğine kesin gözüyle bakan mahkeme heyeti, Yargıtay sürecini yargının bir parçası olarak görüyor. Yargıtay sürecinin 6 aydan 2 yıla kadar uzayacağını göz önünde bulunduran mahkeme, sanığın bu süre zarfında serbest kalmasını doğru buldu.

AZİZ YILDIRIM BÖYLE KARŞILANDI (GALERİ)
 
”Futbolda Şike” davasında tahliyesine karar verilen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, işlemlerinin ardından Metris Cezaevi’nden salıverildi.
 
Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ”Futbolda şike” davası kapsamında yargılanan, ”örgüt kurmak”, ”şike yapmak ve teşvik primi vermek” suçlarından 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve ”tutuklulukta geçen süreleri gözetilerek” tahliye edilen Yıldırım, işlemlerin yapılması için İstanbul Adalet Sarayı’ndan Metris Cezaevi’ne getirildi.
 
Yıldırım, Metris Cezaevi’nde yaklaşık 2 saat süren işlemlerin ardından serbest bırakıldı. Cezaevi önünde bekleyen sarı-lacivertli taraftarlar, 358 gün sonra cezaevinden çıkan başkanlarını coşkulu bir şekilde karşıladı.
 
Aziz Yıldırım, cezaevinden aracın tepe penceresinden dışarı çıkarak, taraftarları selamladı. Taraftarlar, bu sırada meşaleler yakıp, Aziz Yıldırım’a dokunmak için adeta birbirleriyle yarıştı.

Aziz Yıldırım, Metris önünde meşalelerle karşılandı! (VİDEO)
 
Fenerbahçeliler, tezahüratlarla başkanlarını desteklerken, Aziz Yıldırım da el sallayarak taraftarlara karşılık verdi. Yıldırım, ayrıca kendisine verilen atkı, forma ve Türk Bayrağı’nı boynuna doladı.
 
Başkan Yıldırım’ın tahliyesi sırasında Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Abdullah Kiğılı, eski yönetici Ali Koç da Metris Cezaevi’nde hazır bulundu.
 
Yoğun ilgiden dolayı Yıldırım’ı taşıyan araç cezaevinden ayrılmakta zorluk çekerken, Aziz Yıldırım yaklaşık yarım saatte cezaevi önünden ayrılabildi.
 
Bu arada Aziz Yıldırım’ın ardından Fenerbahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu da cezaevinden salıverildi.
 
GERGİN ANLAR YAŞANDI
 
Aziz Yıldırım’ın salıverilmesi öncesinde Metris Cezaevi önünde gergin anlar yaşandı.
 
Kalabalığın içinden bir taraftarın attığı maytap, cezaevi önündeki bir polis memurunun yüzüne geldi. Emniyet mensubu, yüzünden hafif şekilde yaralanırken, tedavisi için cezaevine götürüldü.
 
Bu arada taraftarlar, cezaevinin önündeki yoldan geçen sivil araçta bulunan Trabzonspor atkısı nedeniyle bir kez daha gerginlik yaşadı. Sarı-lacivertliler bu aracı tekmelerken, içinde bulunan atkıyı alarak yaktı.

YILDIRIM EVİNE ULAŞTI
 
Tahliye edilen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım evine ulaştı.
 
Metris Cezaevi'nden çıktıktan sonra Kanlıca'daki evine giden Aziz Yıldırım'ın aracı 16.45 gibi evine giriş yaptı. Araç evin bahçesine girdikten sonra korumalar demir kapıyı kapattı.
 
Dışarıda az sayıda taraftar sloganlarla Aziz Yıldırım'a desteği sürdürdü.
 
AZİZ YILDIRIM'A VERİLEN CEZALAR ŞÖYLE
 
Aziz Yıldırım örgüt kurmak suçundan 2 yıl 6 hapis cezası aldı
 
Aziz Yıldırım şike ve teşvik suçundan 3 yıl 9 ay hapis ve 1 milyon TL para cezası
 
Aziz Yıldırım'ın 6222 sayılı yasadan önceki eylemlerine ise beraat kararı verildi
 
Aziz Yıldırım toplam 6 yıl 3 ay ceza aldı. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com