Yıldırım Demirören: "Büyük bir iş başardık"

Yıldırım Demirören: "Büyük bir iş başardık"
Yıldırım Demirören TFF Genel Kurulu'nda konuştu.

TFF olağan genel kurulunda konuşan başkan Yıldırım Demirören gündeme dair açıklamalarda bulundu.

ŞİKE KONUSUNA ODAKLANDIK VE BU İŞİ ÇÖZDÜK

Türkiye'de yapılan her şey skora endeksli yaptığınız hiçbir fedakarlık görülmez. Açık ve net olarak şunu söyleyebilirm ki, görevde olduğumuz sürece sadece şike olayına odaklandık. Zor bir dönemde görev aldık. Ben ve arkadaşlarım büyük bir iş başardık. Bizim bu başarımızda başta Başbakanımıza, spor bakanımıza, onursal başkanımız Şenes Erzik'e teşekkür ediyorum. 4 ay önce yine bu kürsüden hak eden tüm takımlarımız Avrupa'ya gidecek demiştim. Ve şimdi tüm kulüplerimiz Avrupa'da.

TÜM TAKIMLARIMIZI KUCAKLAYACAĞIZ

Futbol 1990'lardan sonra çok değişti. Bu anlamda hepimize düşen büyük görevler var.  Türk futbolunun hak ettiği marka yapısını korumak ve bunu yükseltmek hepimizin görevi. Yapamadığımız, söz vermeyeceğimiz işleri asla yapmayız.  Eğitim konusunda eksiklerimiz var.  Bunları kapatmak için elimizden geleni yapacağız. EURO 2012'de göğsümüzü kabartan Cüneyt Çakır ve arkadaşlarına sesleniyorum. Kalplerimiz sizinle. Gezilmedik tesis gidilmedik kulüp kalmayacak sloganıyla tüm takımlarımızı kucaklayacağız. Yabancı oyuncu konusunda bir değişiklik olmayacak.

TÜRKİYE KUPASI ORGANİZASYONU DEĞİŞECEK

Üzülerek söylüyorum Türkiye Kupası değerini yitirmiştir. Bunun içn yaptığımız çalışmayla herkesin izleyeceği bir Türkiye Kupa'sı organizasyonu gerçekleştirmek.

A MİLLİ TAKIMA GÜVENİMİZ TAM

Diğer bir önemli konumuz A Milli takımımız.  Yeni dönemde Abdullah Avcı yönetiminde çok iyi bir ekip kuruldu. Yapılan hazırlık maçlarında da nasıl iyi bir performans göstereceğini ispatladı. Hedefimiz Dünya Kupası'na grup birincisi olarak gitmek.

Futbolumuz yaşanan olayların bir kez daha yaşanmaması için önemli tedbirler aldık. Bu süreci hep beraber aşacağız. Herkese teşekkür ediyorum diyerek sözlerini tamamladı. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com