Yıldırım Demirören: "Şike süreci bitmiştir"

Yıldırım Demirören: "Şike süreci bitmiştir"
TFF Başkanı Yıldırım Demirören, İsviçre'de FIFA Başkanı Sepp Blatter ile bir araya geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Sepp Blatter ile İsviçre'nin başkenti Zürih'te bir araya geldi. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin nezaket ziyaretinden ibaret olduğu bildirildi.

NEZAKET ZİYARETİ YAPILDI

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, FIFA Başkanı Sepp Blatter ile İsviçre'de bir araya geldi. FIFA'nın Zürih'teki merkezinde TSİ 10:00'da başlayan görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. TFF İkinci Başkanvekili Servet Yardımcı ile TFF Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin'in de katıldığı görüşmenin nezaket ziyaretinden ibaret olduğu bildirildi.

Yıldırım Demirören'in başkanlığa seçilmesi nedeniyle Sepp Blatter'i ziyaret ettiği ve tanışma toplantısı haline dönüştüğü söylenirken, TFF heyeti Blatter ile görüştükten sonra ayrı bir odada kendi aralarında kısa süreli bir durum değerlendirme toplantısı yaptı.

Başkan Blatter ile Demirören'in gazetecilere açıklama yapmayacağı iletilirken, basın mensupları da FIFA'nın merkez binasından dışarıya çıkarıldı. Bu görüşme bir tanışma toplantısı ve kısa süren bir temas olsa da Türkiye'nin 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'na evsahipliği yapmak istemesi ve 11 aydır süren şike davasının da birer cümle ile konuşulduğu öğrenildi.

"ŞİKE SÜRECİ BİTTİ"

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, FIFA Başkanı Sepp Blatter ile görüşmesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Demirören, Türk futbolunun uzun süredir yaşadığı sürecin Tahkim Kurulu kararıyla bittiğini söyledi.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, FIFA Başkanı Sepp Blatter ile yaklaşık 3 saat süren görüşmesinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yıldırım Demirören, nezaket ziyareti yaptıklarını, pazarlama ve finans departmanlarıyla görüşüp bilgi edindiklerini belirtirken, gelecek sene Türkiye'de yapılacak olan U20 Dünya Şampiyonası hakkında konuştuklarını ve toplantının da tamamen bundan ibaret olduğunu söyledi.

"MİLLİ TAKIMDAKİ ARKADAŞLIK ORTAMI SAHAYA DA YANSIDI"

A Milli Futbol Takımı ilgili soruları da yanıtlayan Demirören, "Milli takım teknik ekibiyle yaptığımız fikir alışverişinde özellikle arkadaşlıktan çok memnunlar, zaten bu sahaya yansıdı. 4 galibiyet, 1 mağlubiyet, en iyi oynadığımız maçta mağlup olduk" diye konuştu.

"TAHKİM KURULU KARARI İLE TÜRK FUTBOLUNDA YAŞADIĞIMIZ SÜREÇ BİTMİŞTİR"

Birinci hedeflerinin Türk futbolunda küfürü bitirmeyi amaçladıklarını belirtirken, "Türk futbolu bir süreç yaşıyor, bize göre bu süreç Tahkim Kurulu'nun kararıyla bitmiştir. Biz UEFA'nın istediği gibi özerk kurumların kararına göre haraket ettik" dedi.

ORMAN'A YANIT VERMEDİ

Bu arada Yıldırım Demirören, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın kendisi hakkındaki açıklamalarının sorulması üzerine, arkasında duran FIFA yazısını gösterdi ve "Biz şu anda neredeyiz?" diye yanıt verdi. Demirören basın mensuplarına açıklamalarını bu şekilde sonlandırıp FIFA Merkezi'nden ayrıldı. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com