Yıldırım Demirören'den istifa önerisi!

Yıldırım Demirören'den istifa önerisi!
Beşiktaş ve Kulüpler Birliği Başkanı Yıldırım Demirören, TFF'ye bir öneride bulundu...
Türkiye Futbol Federasyonu dün 18 Süper Lig kulübünün temsilcisi ile bir araya gelerek şike ve teşvik eylemlerine karışan takımlara küme düşme cezası verilmesini öngören Futbol Disiplin Talimatnamesi'nin 58 nolu maddesini masaya yatırdı. 
 
Ankara'da gerçekleşen toplantıda önce kulüp temsilcilerini dinleyen TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar sonra söz aldı ve şunları söyledi: "Hepimiz aynı gemideyiz. Her kulüp elini taşın altına koymalı. TFF de çekilirse bu işler çok zor çözülür. UEFA ile bu konuyu konuştuk fakat 'Hukuki süreç ve lig devam ederken, kural değişikliği hoş olmaz' dediler ve bazı öneriler sundular." 
 
O ana kadar hem TFF hem de kulüp temsilcileri sorunu çözmek için ortak yolda ilerliyordu fakat şike soruşturması kapsamında Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın toplantı ile aynı saatlere denk gelen açıklaması masaya bomba gibi düştü. Bazı kulüplerin temsilcileri "Cezaevi'nden bile futbolu yönetmeye çalışıyor" eleştirisini yöneltti. 
 
Bunun üzerine Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir, "Bu sözler kişiyi bağlar. Biz uzlaşmadan yanayız. Sorunların çözümünden yanayız" diyerek tansiyonu düşürmeye çalıştı. Yine bazı kulüp başkanları "Fenerbahçe yine bir strateji izliyor. Galiba yeni bir planınız var. Aziz Yıldırım bu açıklamaları bunun için yapıyor" cevabını verdi. 
 
Bu sırada Kulüpler Birliği ve Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören söze girerek, "Bu sorunlar çözülmüyor. İstifa seçeneği ile bunları aşabiliriz. Ben Kulüpler Birliği siz de TFF Başkanlığı görevinden istifa edin. Seçimli genel kurul kararı alın. Orada tüm sorunları çözüme kavuşturalım" önerisini ortaya attı. TFF Başkanı Aydınlar, "Görüşlerinizi aldım, teşekkürler" diyerek toplantıyı noktaladı. (EMK)
 
Kaynak : Sabah
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com