Yıldırım: "Sen yeter ki koş halil"

Yıldırım: "Sen yeter ki koş halil"
Kulüp imkanlarının yetersiz kaldığı yerde, ben kendi imkanlarımla sana destek olacağım. Sen yeter ki koş Halil.

Atletizm Süper Ligi'nde erkeklerde şampiyon olan Fenerbahçe'nin milli atleti Halil Akkaş, şampiyonluğu Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a armağan ettiğini söyledi.

"SEN YETER Kİ KOŞ HALİL"

Süper Lig finallerinde 5 bin metrede birinci olan Akkaş, Yıldırım'ın kendisine çok destek olduğunu belirterek, yaklaşık iki ay önce Metris Cezaevi'ne yaptığı ziyareti şöyle anlattı: "Kendisi içeride olmasına rağmen bana 'Halil şu anda neye hazırlanıyorsun' dedi. Ben de önümüzde Süper Lig finallerinin yanı sıra Avrupa Şampiyonası ve olimpiyatların olduğunu söyledim. Bana 'Ne gerekiyorsa söyle. Kulüp imkanlarının yetersiz kaldığı yerde, ben kendi imkanlarımla sana destek olacağım. Sen yeter ki koş Halil' dedi."

Yıldırım'ın hala sporcularını düşündüğünü dile getiren Akkaş, "Biz de sporcuları olarak şampiyonluk kupasını ona armağan etmek istiyoruz. Şu an Avrupa Şampiyonası kampı nedeniyle yanına gidemedik ama Avrupa Şampiyonası dönüşünde hemen ziyaretine giderek kupayı ona götüreceğiz. Her ne kadar kulübümüz bize yaşanan sıkıntıları hissettirmese de çok üzülüyoruz. Bu sıkıntılara en güzel cevabı pistte verdik" diye konuştu.

"AVRUPA ŞAMPİYONASI BENİM İÇİN BİR GÖSTERGE"

Avrupa Şampiyonası öncesi performansını iyi bulduğunu ve her geçen gün daha da iyiye gittiğini kaydeden Akkaş, şöyle devam etti: "Avrupa Şampiyonası, olimpiyatlar öncesi benim için bir gösterge olacak. Orada madalya kazanıp, olimpiyatlar öncesi moral depolamak istiyorum. Daha sonra da olimpiyatlarda madalya alıp spor hayatıma, güzel bir şekilde Fenerbahçe'de nokta koymak istiyorum." Başarının bir ekip işi olduğunu vurgulayan Akkaş, sözlerini şöyle tamamladı: "Biz sadece podyumda gözüken mankenleriz. Bu başarıların ardında ailem, kulübüm, antrenörüm var. Koşarken, zorlu hazırlık dönemleri geçirirken gözümün önüne hep ucu ucuna kaçırdığım madalyalar geliyor. Bu beni çok motive ediyor." (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com