Yıldırım ve Kocaman Devrim Yaratacak!

Yıldırım ve Kocaman Devrim Yaratacak!
Aziz Yıldırım ve Aykut Kocaman'ın yaptığı söylenen bu toplantının içeriği çok konuşulacak...!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Teknik Direktör Aykut Kocaman, pazartesi günü yaptıkları beş saatlik toplantı sonunda, kulüp politikasını A'dan Z'ye değiştirecek kararlar aldılar.

Yıldırım ve Kocaman'ın kafa kafaya vererek, sarı-lacivertli kulübün son yıllarını masaya yatırdığı toplantıda hem geçmiş döneme ilişkin eleştirileri hem de geleceğe yönelik yapılacak yeni çalışmaları değerlendirdi. Yeniden yapılanma ve değişim sürecini belirleme aşamasında son altı yılda transfere 350 milyon dolar harcandığının altının çizildiği toplantıda Kocaman, "Başkan mali olarak uçurumun kenarına doğru gidiyoruz. Bundan sonra pahalı transfer yapamayız. Eğer böyle devam edersek, üç yıl sonra borçlar yüzünden Avrupa Kupaları'nda oynayamaz hale gelebiliriz" diyerek artık yıldız transferinden vazgeçilmesini önerdi. Ara transfer öncesi hedef belirlemek için yapılan fikir fırtınasından bambaşka bir Fenerbahçe kararı çıktı. İşte toplantıda gündeme gelen konular.

1- A Takım ve tüm altyapı Sazakçeşme'de buluşacak
Sazakçeşme'de alınan bin dönümlük arazide kurulacak altyapı ve antrenman tesisleri ile A Takım ve altyapı takımları aynı yere taşınıyor. Burada 14 çim saha yapılacak. Aynı yerde yarım tribünlü, A2 ve hazırlık maçlarının oynanabileceği standart bir saha daha olacak. A Takıma ihtiyaç duyulduğunda, altyapı oyuncuları hemen çağrılabilecek. Tüm futbol takımları arasındaki iletişim kesintisiz kurulacak.

2- 3 yıl içinde altyapıdan 10 oyuncu çıkarma sözü
Aykut Kocaman, üç yıl içinde en az 10 futbolcuyu alt yapıdan üst yapıya taşıma sözü verdi. Aziz Yıldırım ise, taraftarın yıldız futbolcu istediğini ve bu yapılanmanın tribünlerde sıkıntı yaratacağı endişesini dile getirdi. Kocaman, "Ben Fenerbahçe'nin çocuğuyum. Bir yıllık değil, gelecek yıllarda da devam edecek bir iskeletin peşindeyim. Taraftar sahada olanları iyi görürse, bizi destekleyecektir" diyerek başkanı ikna etti.

3- Fener'in evlatları terler, kaymağı başkaları yer!
Toplantıda gündeme gelen bir diğer konu ise büyük sözleşme bedelleri ödenerek transfer edilen yıldız oyuncular ile takıma yaptıkları katkıdaki orantısızlık oldu. Takım için fedakarlığı Fenerbahçeli olan oyuncuların yaptığı ancak işin kaymağını başkalarının yediği belirtildi. Bu düzenin takımdaki huzursuzluğun kaynağı ve sahaya yansıyan sonuçları olduğu konuşuldu.

4-Ronaldinho tartışması
Yıldırım ile Kocaman'ın toplantısında bir de Ronaldinho tartışması yaşandı. Brezilyalı yıldızın Milan'dan transfer edilmesi gündeme gelince sert tartışmalar yaşandı. Ronaldinho'nun takıma yapacağı katkı ciddi şekilde teraziye konuldu. Ronaldinho için Nike'ın sponsorluğunda problemler yaşandığı öğrenildi. Yönetimin ısrarcı olduğu bu transfere teknik direktör Aykut Kocaman sıcak bakmıyor. Genç teknik adam, bu transferin takımda yapmak istediği yeniliklere mani olacağı görüşünde.

'GALATASARAY İLE ÇEKİŞİRİZ'

Aziz Yıldırım ile Aykut Kocaman'ın arasındaki görüşmede ilginç bir konu da tartışıldı. Yıldırım, genç teknik direktöre takımın kondisyonundan çok mutlu olmadığını ifade ederek, "Yardımcılarından memnun musun?" sorusunu yönelterek takımın güçsüz göründüğünü belirtti

Kocaman ise başkandan takımın fizikgücü konusunda rahat olmasını isteyerek lig yarışıyla ilgili Anadolu takımları ve Beşiktaş'ı kızdıracak iddialı açıklamalar yaptı:

"Merak etmeyin başkan, sezon sonunda zirvede Galatasaray ile biz kalırız. Mücadele ikimiz arasında geçer. Bir de Trabzonspor katılabilir. Çünkü Avrupa Kupası maçlarımız olmadığında oyuncularımıza çok yükleme yaptık. Bunların yorgunluk yaratması normal. Bu haftadan itibaren ise daha dinlendirici, bu yorgunluğun çabukluğa dönüşeceği programa geçeceğiz. Galatasaray'da da aynı durum söz konusu. Önümüzdeki beş maçı da kazanacağımızı umuyorum."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com