Yıldırım'dan Erbil'e,"Edep Ya Hu!"

Yıldırım'dan Erbil'e,"Edep Ya Hu!"
Bakan Binali Yıldırım Mehmet Ali Erbil'in mum söndü gafına büyük tepki gösterdi..

Çarkıfelerk programında 6 Ekim akşamı Erzincan'dan gerçekleştirilen canlı yayın sırasında "Onlar mum söndü mü oynuyorlar, ne yapıyorlar?" diyen Mehmet Ali Erbil'e bir tepki de Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'dan geldi.

Bakan Gönül ile Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 112 acil yardım için bilgisayar destekli sevk ve yönetim sistemi alt yapısı kurulumu çalışmaları hakkında bilgi almak üzere Aselsan'ı ziyaret etti.

Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çavdaroğlu ile Aselsan Genel Müdürü Cengiz Ergeneman tarafından kapıda karşılanan Gönül ile Yıldırım, burada gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladılar.

EDEP YA HU
Şovmen Mehmet Ali Erbil'in programında Alevi vatandaşlarca tepkiyle karşılanan sözlerinin hatırlatılarak, ''Olay Erzincan'a canlı bağlantı kurduğu sırada gerçekleşti. Bir Erzincanlı olarak siz ne düşünüyorsunuz'' diye sorulması üzerine Ulaştırma Bakanı Yıldırım da ''Biz incinsek de incitmeyiz ama densizlik yapan olursa onun da cevabını veririz. Zaten hemşerilerimiz gerekli cevabı vermiş. Alevi Bektaşi kültüründe güzel bir söz var: Edep ya hu'' diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com