Yıldırım'dan şok açıklamalar!

Yıldırım'dan şok açıklamalar!
Aziz Yıldırım derbi öncesi açıklamalarda bulundu...

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım derbi öncesi Yurt gazetesine açıklamalarda bulundu

ŞİDDET NASIL ÇÖZÜLÜR?

İlk önce taraftarların derbi maçlarına alınmamasıyla ilgili olarak konuşan Aziz Yıldırım; “Türkiye’de şiddetin kalkmasının yasakla olmayacağını gördük. Çözümün yalnızca kulüplerle olmayacağı, Kulüpler Birliği, Valilik, Federasyon bir arada hareket ettiği zaman çözüleceğine inanıyoruz. Ve bu çalışmayı başlatmak istedik. Bu olaydan kaçarak değil, olayın içine girerek, 6222 Sayılı Yasa’yı da uygulayarak bunun sağlanmasını istiyoruz” dedi.

RESMİ TALEP İLETİLDİ

Fenerbahçe Kulübü Başkanı, statlardaki ‘anarşi’nin önlenmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi: “Yaptığımız girişimle, statlarımızdaki anarşinin, fanatizmin ortadan kalkacağına inanıyorum. Herkes görevini yaparsa, bu konularda fanatiklik yapanlar da statlara alınmazsa, 6222’ye göre konuyu çözeceğimizi düşünüyorum. Statlara seyirci almamakla, taraftarın götürülmemesiyle bu sorunun uzun yıllar süreceğini düşünüyorum. Biz de yönetici arkadaşlarımızla bu kararı aldık, yetkili mercilere yazılarımızı yazdık. Bu konuda samimi ve ciddiyiz. Bunu doğru olduğuna inandığımız için resmi anlamda ilettik”

ARENA’YA NEDEN GİTMİYOR?

“Arena’ya ben gitmiyorum. Biliyorsun daha önce gittim. Bu sene kendi işlerimle uğraştığım ve kulüple ilgili yoğun çalıştığım için gitmiyorum. Yaşadıklarımızı da biliyorsun. İçimizde burukluk var. Bu yüzden gitmiyorum, başka bir nedeni yok, geçen yıllarda gitmiştim.”

SARACOĞLU’NDA BİR CÜBBELİ

“Cübbeli’yi bir gün maça davet edeceğim. Hangi maç olur, ne zaman olur bilmiyorum”

Yıldırım, Metris’te arkadaş olduğu Cübbeli’yle görüşüp görüşmediği sorusuna “Her zaman konuşuyoruz. Maça gelme konusunu içerde de konuştuk, dışarda da. Bir gün inşallah maçımıza gelir” dedi.

CÜBBELİ: AZİZ BAŞKAN BANA YARDIM ETTİ

Aziz Yıldırım ile Metris Cezaevi’nde ‘kader birliği’ yapan Cübbeli Ahmet Hoca, Aziz Yıldırım ile aralarında geçen muhabbetleri bazı televizyon kanallarında anlattı. Yıldırım’ın kendisine ilk cezaevine düştüğünde laf attığını ifade eden Ahmet Hoca, bu şekilde muhabbetlerinin başladığını belirtti.


BENİ GARİBANLAR O’NU AĞIR TOPLAR

İşte Cübbeli Ahmet Hoca’nın açıklamaları: "İçerdeyken, Aziz Başkan diğer revirdeydi. Aynı koğuşta kalmadım ama karşı komşuyduk. Aziz Başkanı sima olarak tanıyorum. Aziz Başkan bana ‘Hoş geldin hocam’ dedi. Ben de ‘Hoş bulduk’ dedim. Öylece muhabbetimiz başladı. Onun ziyaretçisi çok fazlaydı. Onunkiler tabii hep ağır toplardı. Bizim ziyaretçiler sayı olarak fazla ama hep garip insanlardı. Devamlı, her gün ziyaretlerde buluşuyoruz. Aynı odada olmadığımız için tam anlamıyla muhabbet etme fırsatı bulamadık.

KADER MAHKUMU DAYANIŞMASI

Benim yanımda kimse agresif olamaz. O benim yanımda hep kahkahalar atardı. Benim yanımda herkes güler. Bir yalnızlık, yabancılık durumuma karşı, onun tavırları, muhabbet açması bana yardımcı oldu diyebilirim. Ben orada bir kader mahkumu olarak, Aziz Bey’in yardımlarını gördüm.” (TOK)

http://www.yurtgazetesi.com.tr/

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com