"Yıldırım'ı sırtından bıçakladılar"

"Yıldırım'ı sırtından bıçakladılar"
Bülent Uygun, tahliye sonrası ilk kez konuşurken, çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Bülent Uygun, Metris günleriyle ilgili açıklamalar yaptı. Uygun, Aziz Yıldırım, soruşturma ve yaşadıkları geleceği ile ilgili çok çarpıcı ifadeler kullandı.

Tahliye sonrası ilk röportajını Beyaz TV spor müdürü Sezgin Gelmez'e veren Uygun, Aziz Yıldırım'a övgü dolu sözler sarf ederek 'Aziz Yıldırım'ı sırtından vurdular' dedi.

Tutuklanmadan önce gözaltına alınış sürecini anlatan Bülent Uygun, Ali Kıratlı'nın Eskişehir'e geldiğini kendisiyle telefonla görüştüğünü ifade eden Uygun 'Kıratlı bana aldığı bir duyumu söyledi. Bende kendisine 'Hocalara böyle bir şike teklifi gelmez. 'dedim. Sezer o maçtan önce görüşme yapmıyor. Maçtan sonra görüşme yapıyor, eğer alacak olsalardı maçtan önce yaparlardı. Maçta o gün iyi bir performans gösteremedi. O gün sahanın en iyisi Caner'di ve Fenerbahçe takım halinde çok iyiydi 'dedi.

"Emniyet müdürü bana kafayı taktı"

Bülent Uygun, şike davasında tutuklananlar için de çarpıcı sözler söyledi. 'Biz Allah'a şükür işlemediğimiz bir suçtan dolayı buralardaydık 'diyen Uygun sözlerini şöyle sürdürdü:

Olmaması gereken bir ceza sistemi getirdiler. Ben Türkiye'de 4-5 kişiyi bile öldürsem yargılanacağım ceza bu kadar bile değildi. Biz 40 yılla yargılanıyoruz. Bucaspor'dan ayrıldığım için Bucasporlu bir emniyet müdürü bana kafayı taktı.

"Aziz Yıldırım'ı sırtından bıçakladılar"

Aziz Yıldırım 15 milyon dolarlık bir bütçede olan Fenerbahçe'yi 400 milyon dolara çıkarıp bu kadar büyük başarılar yaptığı zaman bertaraf etmek isteyen insanların bir düşüncesiydi. Kendisinin en yakınında olan insanlar tarafından sırtından bıçaklandı.

"Tuvalet bile temizledim"

Sporda şiddet yasasının çıkmasını olumlu bulan Uygun, Başbakan Erdoğan'a da teşekkür etti. Şike soruşturmasında iddia olmadığını kaydeden Uygun, Metris anılarını da şöyle anlattı: "Metris'te spor yaptık, aynı zamanda da yemek konusunda dikkatli davrandık ve 17 kilo birden verdik. Aziz Yıldırım revirde kaldığı için temizlik yapmıyordu. Bizler iki grup halinde kalıyorduk. Cezaevinde tuvalet bile temizledik." (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com