“Yıldız Entegre Anaokulu” protokolu

“Yıldız Entegre Anaokulu” protokolu
Vali Şükrü Kocatepe tarafından iki yıl önce Kütahya Milli Eğitimi'nin alt yapı tesislerinin giderilmesi için başlatılan kampanya çalışmaları doğrultusunda, eğitime yüzde 100 destek kapsamında Kütahya Valiliği ve Yıldız Entegre A.Ş. arasında anaokulu yap

 Vali Şükrü Kocatepe tarafından iki yıl önce Kütahya Milli Eğitimi'nin alt yapı tesislerinin giderilmesi için başlatılan kampanya çalışmaları doğrultusunda, eğitime yüzde 100 destek kapsamında Kütahya Valiliği ve Yıldız Entegre A.Ş. arasında anaokulu yapım protokolü imzalandı.
Vali Kocatepe Protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, ” Bildiğiniz gibi Kütahyamızın eğitim öğretimle ilgili alt yapı eksikliklerinin tamamlanması amacıyla düzenlediğimiz kampanyaya çok sayıda hemşerimiz ve kuruluşlarımız katıldılar. Şu anda devam eden çalışmalarımız var. Bunun yanında Yıldız Entegre de Zafertepe Mahallesinde bir anaokulu yapmak suretiyle bu kampanyaya katıldı.Kısa sürede yapımına başlanacak olan tesis diğer okullardan farklı olarak 200 öğrenci kapasiteli olup, en kısa sürede yapımına başlanarak teslim edilecek.Mete Tetik hemşehrimiz yaptıracağı ilköğretim okulu için taahhüt ettiği 1 milyon TL'nin 500 bin TL'sini gönderdi. İl Özel İdaresi hesabımıza intikal etti. İhalesini en kısa sürede gerçekleştireceğiz. Simav da Nurullah Koyuncuoğlu'nun yaptırdığı okul bitmek üzere,Tavşanlı da Süleyman Yılmaz'ın başlattığı okul 2 ay içinde tamamlanacak,Merkez Asım Gündüz Okulu Çinigar tarafından inşa ediliyor.O da bitmek üzere.Bu arada Ticaret Sanayi Odası,Nafi Güral ve İsmet Güral birer okul yapmayı taahhüt ettiler.Onlar içinde arsa araştırıyoruz.İnşaalah 2 yıl içinde Kütahya'mızın Genel Bütçe,Özel İdare Bütçesi ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla milli eğitimle ilgili olan alt yapı sorununun çözülecek' dedi.
Kütahya Zafertepe Mahallesine, Yıldız Entegre Anonim Şirketi'nin anaokulu Merkez Siner Köyü'ne yaptıracağı belirtildi.
Vali Şükrü Kocatepe ve hayırsever Yıldız Entegre A.Ş adına Ercan Karasu tarafından imzalanan protokol törenine, Yıldız Entegre A.Ş İzmit Bölgesi'nden İnşaatlardan sorumlu Mustafa Kemal Kitapçı, İrfan Alkan ve İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com