Yıldız futbolcu hakim karşısında

Yıldız futbolcu hakim karşısında
Lionel Messi mahkemeye çıkartıldı

Dünyaca ünlü yıldız futbolcı Lionel Messi vergi kaçırma suçundan hakim karşısına çıktı. Dünya'da dört kez yılın oyuncusu seçilen 25 yaşındaki Arjantinli yıldız futbolcu mahkemeye polis eşliğinde geldi.

2007, 2008 ve 2009 yıllarındaki gelir vergisi beyanlarında 4 milyon Euro'yu aşan usulsüzlük yaptığı iddia edilen Messi ve babası hakkındaki davada hakim bugün Messi'yi dinledi. Messi'nin mali işlerle ilgisi olmadığını söyleyerek davayı üzerine alan baba Jorge Messi maliyeye dava sonuçlana kadar iyi niyet göstergesi olarak 5 milyon avro para yatırarak yanlış anlaşılma olduğunu söyledi.

Mahkeme girişinde büyük bir kalabalık tarafından karşılanan Messi'yi bazı gruplar 'Hırsız, kaçakçı' diye bağırarak protesto ederken bir grup da "Sen en büyüksün, yaşasın Messi" sloganları ile oyuncuya destek verdi. Messi mahkemeye girişteki bu sloganlara gülümseyerek karşılık verdi.

Sadece Barselona'dan yıllık 16 milyon avro kazanan Messi'nin dünyanın çeşitli ülke markaları ile de milyonlarca avroluk sponsorluk anlaşmaları bulunuyor. Yıldız futbolcunun hakim karşısında hakkında çıkan vergi kaçakçılığı suçlamalarını reddetmesi bekleniyor. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com