Yıldız Teknik Üniversitesi Karıştı!

Yıldız Teknik Üniversitesi Karıştı!
Yıldız Teknik Üniversitesinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgaya, polis müdahale etti.

Alınan bilgiye göre, üniversitenin Yıldız Yerleşkesi'nde bir öğrenci grubunun Fetih Haftası dolayısıyla Oditoryum'da yapacağı etkinliği karşıt görüşlü öğrencilerin engellemek istemesi üzerine, iki grup arasında kavga çıktı. Bunun üzerine Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, öğrencilere müdahalede bulundu.

Bir grup öğrenci Mimarlık Fakültesi önüne doğru kaçarak burada barikat kurdu. Buradan polise sert cisimler fırlatan gruba, polis ekipleri bir kez daha müdahale etti. Giriş ve çıkışların engellenmesi nedeniyle yerleşkeye giremeyen bir grup öğrenci, sloganlar atarak polisten arkadaşlarının kampüsten güvenli şekilde çıkarılmasını istedi. Sanat Tasarım Fakültesi öğrencisi bir grup da, dans gösterisiyle durumu protesto etti.

Yerleşkenin girişinde toplanan öğrenciler, arkadaşlarının çıkışını beklemeye devam ediyor.

Gerginlik nedeniyle Yıldız Yerleşkesi'nde bugünkü derslerin ve sınavların iptal edildiği bildirildi.

-KARŞIT GÖRÜŞLÜ İKİ GRUP ARASINDA YAŞANAN OLAYLAR NEDENİYLE 12 ÖĞRENCİ GÖZALTINA ALINDI

Yıldız Teknik Üniversitesinde karşıt görüşlü iki grup arasında yaşanan olaylar nedeniyle 12 öğrencinin gözaltına alındığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, karşıt görüşlü iki grup arasındaki kavgaya polisin müdahalesi sonrasında Mimarlık Fakültesine kaçan öğrencilerden bazılarının gözaltına alınmak istenmesine öğretim görevlileri tepki gösterdi.

Bu öğrenciler bir süre olayın yatışması için fakülte içinde bekletildi. Bu arada kavgaya karışanlardan 12 kişi gözaltına alındı.

Olayların yatışması üzerine Yıldız Yerleşkesi'nden ayrılan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bağlı polisler, yerleşkenin dışında bekleyen bir grup öğrenci tarafından sloganlar ve alkışlarla protesto edildi.

Polisin ayrılmasının ardından yerleşkeden çıkan öğrenciler adına yapılan açıklamada, polisin yetkisi olmadığı halde üniversiteye gelerek, dersliklerdeki öğrencileri gözaltına aldığı öne sürüldü.

Öğrenciler, polisin müdahale sırasında kullandığını belirttikleri göz yaşartıcı bombaların dış kaplarını gösterdi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ 2

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com