“Yılın Ebesi seçildi

“Yılın Ebesi seçildi
Gediz Toplum Sağlığı Merkezi Aile Sağlığı Elamanı Hemşire Ebe Dudu Kılıç Kütahya sağlık çalışanları arasında "Yılın Ebesi" seçildi.
Her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşireler ve Ebeler Haftası dolaysıyla 9 Mayıs 2012 tarihinde Ankara'da tören düzenlendi. Türkiye'nin 81 ilinden Kütahya'yı temsilen Ankara'ya giden Gediz Toplum Sağlığı Merkezi Aile Sağlığı Elamanı Hemşire Ebe Dudu Kılıç, "Yılın Ebesi" seçildiği için Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın elinden teşekkür plaketi aldı.
34 yaşında evli ve bir çocuk sahibi olan Ebe Dudu Kılıç, "Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ'ın elinden ödül almak benim için büyük bir onurdur. Yurdun çeşitli bölgelerinde 15 yıldan beri görev yapıyorum. 2,5 yıldan buyana Gediz Toplum Sağlığı Merkezi Aile Sağlığı Elamanı olarak çalışıyorum. Kütahya'da yılın ebesi seçilmemden dolayı çok mutluyum. Bu onuru Kütahya ve Gediz'deki tüm sağlık kurumlarında çalışan arkadaşlarımla paylaşıyorum" dedi.
Yılın ebesi seçilen Dudu Kılıç ve Hemşireler ve Ebeler Haftası hakkında bir konuşma yapan Gediz İlçe Sağlık Müdürü ve Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Saadet Önver, hemşirenin bireyi, aileyi ve toplumu koruyan, geliştiren, iyileştiren, rehabilite edici hizmetleri veren bir sağlık ekibinin üyesi olduğunu söyledi.
İlçe Sağlık Müdürü Dr. Saadet Önver, "Bu güzel özellikleri taşıyan ve en iyi şekilde icra eden Ebe Dudu Kılıç Toplum Sağlığı Merkezimizde Aile Sağlığı Elamanı olarak görev yapmaktadır. 
Bölgesinde 4 bine yakın nüfusa gebe izlem, bebek izlem, aile planlaması, aşı, kuruyucu sağlık ve danışmalık hizmeti veren Dudu Kılıç Gediz ve çevresinde çok sevilen bir elemanımızdır. 
Yılın Ebesi seçilerek bizi gururlandıran Ebe Dudu Kılıç'ın bu güzel başarısını tüm sağlık çalışanları adına kutluyorum. Ayrıca özveriyle hizmet veren bütün meslek mensuplarımızın Hemşireler ve Ebeler Haftası kutlu olsun" dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com