Yılmaz Güney bana hayat verdi! /VİDEO

Yılmaz Güney bana hayat verdi! /VİDEO
Altın Portalkal'da yaşam boyu onur ödülüne layık görülen Tuncel Kurtiz, "Yılmaz Güney bana hayat verdi, bana iki kanat taktı ve ben o kanatlarla Avrupa'da uçtum" dedi.

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin ilk gecesi renkli görüntülerle başladı. Festivalin açılış gecesinde düzenlenen Yaşam Boyu Onur Ödülleri Tören'inde bu ödüle layık görülen dünyaca ünlü oyuncumuz Tuncel Kurtiz, Yılmaz Güney'in, kariyeri üzerindeki etkisini anlatırken duygularını gizleyemedi.

NE MUTLU ÇALIŞARAK BAŞARIYA ULAŞANLARA

"Ne mutlu çalışarak başarıya ulaşanlara, ben bir işi başarabildiğim zaman zaten kendimi ödülü almış sayıyorum" diyen Tuncel Kurtiz kendisine Filistin'de Arapça bir oyun teklif edildiğini ve üç ay gibi kısa bir sürede hazırlanarak bu oyunu sahnelediklerini ifade ettikten sonra, oyunun bir bölümünü Arapça olarak seslendirdi.

HİÇ BİR İŞİ ÖDÜL ALMAK İÇİN YAPMADIM!

Tuncel Kurtiz şöyle konuştu:

"Filistin şivesiyle çalıştım o işi başarmak benim için bir ödüldü. Ardından Farnkfurt Şehir Tiyatrosu'nda oynamak üzere bir oyuna gittim. Haber verdiler, sana ödül verdiler dediler, bu da mı geleçekti başıma dedim, sevindim. Ama hiç bir işi ödül almak için yapmadım. Bugün Onur Ödülü verildi bana teşekkür ederim, bir çok yerde bir çok ödül aldım onlar içinde çok teşekkür ederim."

DÜNYA FAŞİST REJİMLERDEN KURTULMALI

"Biraz önce Rutkay Aziz'in sözylediği gibi, otuz yıl önce darbelerle, faşizmin verdiği kararlarla yok edilmiş olan Antalya festivalinin bugün burada yeniden ödüllerini vermesi beni çok mutlu etti. Ama şimdi ben de diyorum ki, dünya bundan örnek almalı, faşist rejimlerin altında inleyen nice ülke kararlarını vermeli"

PETER BROOK'LA DA OYNADIM

"Yılmaz Güney bana hayat verdi. Doğrusu bu. Bana iki kanat taktı. "Umut" ve "Sürü". Bu iki kantla ben Avrupa'da uçtum. Bana iş verdiler, Almanca oynadım, İtalyanca oynadım, İnglizce oynadım. Peter Brook, "Sürü" flimini izledikten sonra benim oyuncu olmadığımı düşünmüş, yanında beni tanıyan Wilhelm Goldschmidt, benim İngizlizce bildiğimi, oyuncu olduğumu söylemiş. Ve ben onunla da dünyayı dolaşan "Mahabaratta" oyunda oynadım."  

YILMAZ'CIĞIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Usta oyuncu, "Yılmaz'cığıma buradan tekkar teşekkür ediyorum. Bana hayat verdi" sözlerini söylerken gözleri doldu. Kurtiz, "bütün sinema ve televizyon dizilerinde çalışan set emekçilerinin heykelinin dikilmesi gerekiyor" diyerek sözlerini tamamladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com