Yılmaz Güney İbrahim Tatlıses Hakkında Öcalan'a Ne Dedi?

Yılmaz Güney İbrahim Tatlıses Hakkında Öcalan'a Ne Dedi?
PKK lideri Abdullah Öcalan avukatları ile yaptığı son görüşmede ünlü yönetmen Yılmaz Güney ile görüşmesini anlattı...

Bugün doğum günü olan dünyaca ünlü yönetmen Yılmaz Güney'in (1 Nisan 1937) Abdullah Öcalan'a İbrahim Tatlıses'le ilgili olarak, 'Buna dikkat edin, bunu yerime geçirmek istiyorlar, böylece sahte bir Kürt sanatçısı yaratmak istiyorlar' dediği ileri sürüldü.

ÖCALAN-YILMAZ GÜNEY DİYALOĞU

PKK'ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı'nın haberine göre, Öcalan bu konuda dünyaca ünlü Cannes Film Festivali Altın Palmiye ödülü sahibi yönetmen Yılmaz Güney'e ilişkin anısını anlattı: 'Yılmaz Güney bizzat bana, Tatlıses'le ilgili 'buna dikkat edin, bunu yerime geçirmek istiyorlar, böylece sahte bir Kürt sanatçısı yaratmak istiyorlar' demişti. Yılmaz Güney ile görüştüğümde bunu bizzat bana söylemişti.

Dünyaca ünlü yönetmen Yılmaz Güney, Türkiye'den ayrılıp Fransa'ya geldikten sonra ünlü yönetmen, 'YOL' filmiyle dünyanın en prestijli film festivallerinden biri olan Cannes'da "Altın Palmiye" için yarıştı.

KANSERDEN ÖLDÜ

Yılmaz Güney onca film arasında Costa Gavras'ın filmi The Misssing- Kayıp isimli filmiyle "Altın palmiye"yi aldı. Güney 1983'te Türk vatandaşlığından çıkarıldı. Aynı yıl Fransa'da Le mur (Duvar) adlı filmi çekti. Ve ertesi yıl kanser nedeniyle yaşama veda etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com