Yılmaz Özdil kazandı...

Yılmaz Özdil kazandı...
Özdil yine tadından yenilmeyecek bir yazı yazmış. "Tezkeremiz organiktir" başlıklı yazısında bizleri mest etmesi bir kenara sık sık "hafıza-i beşer nisyan ile maluldür" diyen başbakana inat bize unuttuklarımızı sırasıyla hatırlatıyor. Suriye sınırımıza da

Özdil'in bugünkü yazısının sadece bir kısmını sizinle paylaşıyoruz:

Tezkeremiz organiktir

Başbakanımızın pek sevdiği bi laf var: Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür.E başbakanımız ha bire “hafıza, beşer” filan deyince... İster istemez Hafız’ın oğlu Beşar geliyor insanın aklına.

Hatırlayın, 3 sene önce... Durup dururken Suriye sınırındaki mayınları acilen temizlememiz lazım” dediler mi? Dediler.

“Günler torbaya mı girdi, niye acilen?” diye soranlara... “Ottowa Sözleşmesi var, en geç 3 seneye kadar temizlememiz şart” dediler mi? Dediler.

“Bu ne biçim Ottowa birader, niye illa Suriye sınırı? Mesela, niye İran sınırı değil? Suriye sınırındakiler mayın da, İran sınırındakiler karpuz mu?” diyenlere... “Faşist” dediler mi? Dediler.

İhaleyi İsrail’e vermeye çalıştıkları ortaya çıktı mı? Çıktı. “Biz temizlesek olmaz mı?” diyenlere... “Paranın dini, milleti olmaz” diye akıl öğretip, “ırkçı” damgası yapıştırdılar mı? Yapıştırdılar.

Sınırı temizleyene, sınırı 44 seneliğine verecekleri ortaya çıktı mı? Çıktı. “Toprağımızı niye veriyorsunuz, orası babanızın malı mı?” diye itiraz edenlere... “Adam masraf yapacak, masrafını çıkarmak için de organik tarım yapacak, win-win” dediler mi? Dediler.

“Evini temizlemeye gelen gündelikçi kadına, 44 seneliğine kullansın diye balkonunu veriyor musun?” denilince... Mahkemeden dönüp, iptal edildi mi? Edildi.

Ahali unuttu mu? Unuttu.
...
(Yılmaz Özdil\Hürriyet)
Yazının tamamı için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21627441.asp
(KKE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com