Yılmaz Özdil yavru fil İzmir'le çocuklar gibi şendi

Yılmaz Özdil yavru fil İzmir'le çocuklar gibi şendi
İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'nda doğan ve parkın maskotu olan yavru fil İzmir'i Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil ziyaret etti.

Hürriyet Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Doğal Yaşam Parkı'nı ziyaret etti. İzmirli gazeteci Özdil'in köşe yazılarında doğumu ve sonrasında defalarca sözettiği yavru fil İzmir'i elleriyle besledi. Gördüğü ilgiyi karşılıksız bırakmayan İzmir, hortumuyla Özdil'e sevgisini gösterdi.

 
 Gazeteci-Yazar Yılmaz Özdil, İzmir ile özdeşleşen ve geçtiğimiz yıllarda vefat eden fil Pak Bahadır'ın Doğal Yaşam Parkı içindeki mezarını da ziyaret etti. Özdil, "Türkiye'den sıkıldığımda İzmir'e gelirim. Şimdi İzmir'in benim için daha farklı bir anlamı var. Kızımız İzmir ile kucaklaşıp sarıldık. Çocuklar kadar şen derler ya, şu an o kadar mutluyum. Bahadır hepimizin çocukluk arkadaşıydı. Vefat ettiğinde yazdığım yazıya İsrail'den Avustralya'ya kadar çok sayıda yerden mesaj geldi. O zaman anladım ki, Bahadır, İzmir'in en önemli hemşehrilerinden biriydi. Şimdi yavru fil İzmir bu ünvanı taşıyor" dedi. Özdil ile fil İzmir'in dostluğu bakıcılarını bile kıskandırdı.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com