Yılmaz Özdil'den bir 'dğeşiik' yazı! Meclis'te türban konusunu böyle anlattı...

Yılmaz Özdil'den bir 'dğeşiik' yazı! Meclis'te türban konusunu böyle anlattı...
T.B.M.M.'de dün bir ilk yaşandı ve dört AKP'li kadın Milletvekili Genel Kurul Salonu'na türbanla girdi. Medya dünyasından konuyla ilgili pek çok yorum gelirken, Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil'in bugünkü köşe yazısı en ilgi çekenlerden biri oldu.

Özdil, insan beyninin kendine oynadığı oyunlardan birini yazısında kullanarak ilginç bir köşe yazısına imza attı. İngiliz bilim insanlarının araştırmaları sonucu ortaya attığı iddiaya göre; insanın bir yazıyı doğru okuyabilmesi için yeterli olan tek şey kelimelerdeki ilk ve son harflerin doğru yerlerinde olmaları... İşte Yılmaz Özdil'in yazısı da biçim olarak bu tezi doğrulamak ister gibiydi...

AKP'nin 'Türban'ı hassas bir silah olarak kullandığını ve yapılan yanlışların türban paravanı arkasına gizlediğini yazan Özdil, amacın sadece gündemi değiştirmek olduğunu vurguladı.

Hapishanelerdeki TSK mensuplarını, PKK ile yapılan pazarlıkları, Deniz Feneri Davası'nı, işsizlik sorununu hatırlatan Özdil, Hükümet'in türban kozu ile geriye akıllarda sadece bu konunun kalacağını yazdı...

İşte Yılmaz Özdil'in ilginç köşe yazısı:

Yoğun istek üzerine...Türban Büyük Millet Meclisi
 
Bir İgnliiz üvinersitesinde ypalın arşaıtramya gröe, klemileirn hrflareinin hnagi srıdaa yzaldıklarıı ömneli dğeliimş asılnda...
 
Öenmli oaln, briinci ve sonncuu herflarin yrenide olamsımyış... Çnküü, kleimleri hraf hraf dğeil, btüün oalark oykuormuşsz... Ardakai hraflrein sırsaı kıraşık da osla düüzgn ouknuyormuş.
 
*
 
İinglç di mi?
Bıakn nısal da düüzgn oukdnuuz.
 
*
 
Hem oukdnuuz.
Hem anladıınz.
 
*
 
Trüban bduur.
 
*
 
Tartıışlan mselee ne oulrsa olusn, bşınaa ve sounna “trüban” koyğduunda, aarda ypılaan yaınlşları görmeszin...
Yaınlşları düüzgn gbii oukmyaa, düüzgn gbii anlmaaya bşlarsaın.
 
*
 
Asırn itfirası atıılmş, TSK hpase tkıılmış, pkklya pzarlaık yaplııyrmouş, meemlket bölüüynrmouş, yargyıı bdaem byklııı ypmışlaar, deinz feenri ne oulmş, her dröt gnçteen brii isşiz gzeiymouş flian... Hiç öenmi klmaaz.
 
*
 
Tartıışlan mseleenin bşınaa ve sounna “trüban” koyğduunda, aarda ypılaan yaınlşları görmeszin, sbaah klkaarsın trüban konşuuursn, aşkam yaatrsın trüban konşuuursn.
 
*
 
Kaafn alalk blulak oulr ama...
Akılnda bi tek trüban klaır!
 
*
 
Saadce kfaayı örtmez çnküü.
Her srounu öertr trüban.

Yılmaz Özdil'in köşe yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com