Yılmaz Özdil'den Fetullah Gülen Tepkisi!

Yılmaz Özdil'den Fetullah Gülen Tepkisi!
İzmir'le ilgili çıkan haberler hakkında konuşan Yılmaz Özdil, Fetullah Gülen yorumuna da açıklık getirdi...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, İzmir'le ilgili “Nur topu gibi pırıl pırıl bir çocuğa benziyor. Ama bu çocuğun yüzü gözü kir pas içinde, burnu akmış vaziyette” sözlerine İzmirli yazardan tepki geldi. Yılmaz Özdil Hürriyet'teki köşesinden Çelik'e yanıt verdi.

Neymiş efendim İzmir?

“Sümüklü”ymüş.

Kayseri gibi olmalıymış.

“Türkiye'ye dışardan yatırımcı gelse, biz ona beş tane şehir göstersek, İzmir'in cazibesine kapılmaması mümkün mü? Kültür meselesi bu... Osmanlı'da ve Türkiye Cumhuriyeti'nde İzmir kadar gelişmiş neresi var... Demokrasinin en güçlü sesiolmuş başka neresi var.”

KAYSERİ'DE SMYRNA'NIN ADINI GÖRÜRSÜN
Kim diyor bunu?
Kayserili Abdullah Gül.

“Mantı”klı çünkü.

“Kültür meselesi” denince, aklıma geldi... Kayseri'deki milattan önce 2 binlere ait Kültepe Höyüğü'ne zahmet edip bakarsan, çiviyazılı tabletlerde kimin adını görürsün? Smyrna'nın!

GÜL'ÜN AKRABALARI KAYSERİ'DE DEĞİL İZMİR'DE YAŞIYOR
Kayseri ahalisi 4 bin senedir güzel İzmir için yanıp tutuşur, 4 bin senedir... Sanırım o aşk nedeniyle, Kayserili Cumhurbaşkanı'nın akrabaları Kayseri'de değil, İzmir'de yaşıyor.

Pekiii...
Konya'da kaç İzmirli yaşıyor?
2 bin.
İzmir'de kaç Konyalı yaşıyor?
60 katı.
120 bin.

VAN'I NİYE KAPTIRDIN BDP'YE
“Biraz güzelleştirin örnek gösterdiğiniz Konya'yı da, İzmir'e göç etmek zorunda kalmasınlar” demeyeceğim... Aksine “kim olursan ol”sun, gelsin. Çünkü, dünyanın en büyük Mevlânâ heykeli var İzmir'de...

Hem zaten, madem belediyecilik işlerinden bu kadar iyi anlıyor, Van milletvekili Hüseyin Çelik... Van Belediyesi'ni niye BDP'ye kaptırdı AKP?

ÖCALAN'IN BİLE DURUŞUNA SAYGI DUYDUĞU ŞEHİR
Laf BDP'ye gelmişken... “İzmir'e selamlarımı iletiyorum” diyen kim?

Apo.

İnanmayan, PKK haber ajansının arşivini açsın; bayram mesajı olarak yayınladı... Bölücünün bile yurtsever duruşuna saygı gösterdiği tek şehirdir.

GÜLEN BİLE İZMİR'E YERLEŞİR
Bakın, iki sene önce “Eminim ki, Fethullah Gülen Türkiye'ye dönerse, İzmir'e yerleşir, çünkü, rahatsız edilmeden yaşayabileceği tek şehirdir” demiştim... Vay efendim, sen misin diyen... “Hocaefendiye gâvur demek istiyor, Kemalist köpek, dinsiz” filan diye kusmuşlardı.

BÖYLE TAKARLAR KOL SAATİNİ
Sonra ne oldu?
Bazı gazeteciler ABD'ye elini öpmeye gidip, “En çok neyi özlediniz?” diye sordu. “İzmir'i özledim” dedi... Birer tane kol saati hediye edip, uğurladı.

Adama böyle takarlar kol saatini!


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com